Indragostiti de trandafiri

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Am plantat 21 de cuiburi de trandafiri din feluri ce nu aveam.Detalii:
sapat gropile cam de 40x40cm,inundate,asteptat ca fie apa absorbita,in acest timp am faramitat pamantul,cand apa s-a scurs am pus nisip cam cat iei de trei ori cu palmele lipite.Si de aici a inceput circul.....dau sa iau butasii,nu pot,Happy e calare pe ei si-i pazeste, cand sa pun trandafirii in groapa acolo dau de pisoi ,cand sa-mi iau placuta genunchiera,pe ea statea Misu,cand sa iau peturile ,acestea erau imprastiate de vant.Am terminat in final pe la 4pm,si nu ma :cry:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Un mare circ.Intre timp doi pisoi s-au urcat in cais si miorlaiau ca nu puteau cobori,i-am coborat eu,ceilalti,ce-au zis ei,noi suntem mai fraieri,hop si noi,dadeam unii jos din cais,se urcau altii.Noroc ca dupa ascensiune li s-a facut somn si au luat o pauza.
 

v.cristina

Active Member
Mnina a spus:
Un mare circ.Intre timp doi pisoi s-au urcat in cais si miorlaiau ca nu puteau cobori,i-am coborat eu,ceilalti,ce-au zis ei,noi suntem mai fraieri,hop si noi,dadeam unii jos din cais,se urcau altii.Noroc ca dupa ascensiune li s-a facut somn si au luat o pauza.
cred ca era presiunea mai mare la inaltime si de aceea au adormit :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

victoria

Active Member
Mnina a spus:
Am plantat 21 de cuiburi de trandafiri din feluri ce nu aveam.Detalii:
sapat gropile cam de 40x40cm,inundate,asteptat ca fie apa absorbita,in acest timp am faramitat pamantul,cand apa s-a scurs am pus nisip cam cat iei de trei ori cu palmele lipite.Si de aici a inceput circul.....dau sa iau butasii,nu pot,Happy e calare pe ei si-i pazeste, cand sa pun trandafirii in groapa acolo dau de pisoi ,cand sa-mi iau placuta genunchiera,pe ea statea Misu,cand sa iau peturile ,acestea erau imprastiate de vant.Am terminat in final pe la 4pm,si nu ma :cry:
Te rog sa ma ierti dar lesin de ras.
 

mirela06

Active Member
Mnina, dar prin ce peripetii ai trecut :rofl: Nastrusnice animalutele tale si zau ca m-ai facut sa rid si sa ma simt bine. :rofl: Multumesc :rofl:
 

melimeli

Active Member
apropo de chestii haioase in curtea omului :) cumnata (ralu)are un catel Beny ,in primul an primavara avand doar 5-6 luni era tot timpul langa ralu, o dispera.... ralu pusese niste bulbi de zambile primite de la cineva Beny le scotea si le inprastia pe gazon asa a facut toata primavara -vara ce de bataita mai lua saracu cu nuiaua :rofl: si tot nu se potolea :) anul urmator nu a mai facut nicio nazbatie de genu a crescut s-a maturizat :wink: acu umbla dupa fititze :) si roade daca prinde ghivecele de plastic,si adidasi pe care cumnatu ii incalta cand tunde iarba :D
voi pune si o poza cu Beny sa vedeti ce frumos epoza e facuta de Flavi(fiimiu :) ..)
 

aleynad

Active Member
Moderator
iris, am pus si eu lastar la butasit , in toamna asta, din trandafirul asta
ca prea e frumos si miroase minunat, dar nici eu nu stiu cum ii spune :( :( :(
 

aleynad

Active Member
Moderator
da, cristina, sunt sigura :D
corespunde si poza si descrierea
chiar m-as bucura daca ar sti cineva cum se numeste
 

melimeli

Active Member
....numa astea trei am reusit sa fac pt. ca mi sa descarcat aparatul foto :( fiind facute la 10 aseara bliztul mi-a mancat bateriile
as fi vrut sa fac la fiecare culoare in parte :D dar cred ca se vede si asa :|
 

iris

Active Member
melimeli a spus:
....numa astea trei am reusit sa fac pt. ca mi sa descarcat aparatul foto :( fiind facute la 10 aseara bliztul mi-a mancat bateriile
as fi vrut sa fac la fiecare culoare in parte :D dar cred ca se vede si asa :|
:eek: Sa inteleg ca, aseara i-ai cumparat ? Wow cati sunt!
 

melimeli

Active Member
nuuuuuuuuu
am scris la alt fel de buletin meteo normal sa fi confuza :)
dar repet si aci :)
sotul a fost la szeged dupa ei pt. firma unde lucreaza ,a adus 13000 de bucati :) din care aseara a avut un microbus 600buc pe care in dimineata asta ii duce in tara la magazinele lor(agroland)severin-tg. jiu-craiova-slatina-pitesti-gaiesti :wink:
as fi vrut eu sa cumpar atatia trandafiri dar nici nu asa avea unde sa le pun :roll:
nu stiu e scump e ieftin voi ce ziceti?
8,50 lei bucata :?
 
Sus