Indragostiti de trandafiri

mirela06

Active Member
Foarte frumos Stelia. Am primit si eu 2. Unul asa gelos ca al tau :rofl: si unul cere , cu trecerea timpului, se face pe margini si cu nuante de roz f. pall.
 

mirela06

Active Member
Dar minunat poate fi!. Parca am vazut un Arlachin in asa nuante. A fost o poza, asa ca nu prea ma pricep. Ar trebui sa fie urcator. Da cumva semne ca ar face asa ceva?
Sa fie sanatos si tu sa te bucuri de asa frumuseti :hug:
 

melimeli

Active Member
mirela06 a spus:
Dar minunat poate fi!. Parca am vazut un Arlachin in asa nuante. A fost o poza, asa ca nu prea ma pricep. Ar trebui sa fie urcator. Da cumva semne ca ar face asa ceva?
Sa fie sanatos si tu sa te bucuri de asa frumuseti :hug:
nu e destul de piticutz :D nu creste mai mare de un metru
mai am unul trei culori asa ii zic eu ala creste asa pana la 2 metri dar inca nu am reusit sa ii fac poza zi de zi :)
 

Mali_

Member
mirela06 a spus:
Maliii, trandafirii tai ce fac.? Ce ti-am trimis s-au prins? Tare m-as bucura :hug:
Mirela, nu s-au prins, deoarece i-a prins o furtuna cu grindina si i-a distrus. :( Si eu m-as fi bucurat tare sa se prinda. Dar vestea buna este ca s-a salvat trandafirul rosu cu dungi albe (daca mai tii tu minte). Dar de-abia anul viitor pot promite iar butasi din el.
 

Mali_

Member
Daca vrei sa ii inmultesti prin butasi cea mai buna este luna august si probabil si luna septembrie. Daca plantezi trandafiri cu radacina, mai spre toamna, chiar si in noiembrie.
 

melimeli

Active Member
isabella a spus:
Stie cineva in ce luna de toamna este indicat sa plantez trandafiri ?Multumesc frumos :D
este indicat :) eu pun la inradacinat din 15 august incepand pana la sfarsitul lui septembrie :)
cei cumparati cu radacina si in octombrie daca e vreme buna am pus si la inceputul lui noiembrie :)
 

mirela06

Active Member
Imi pare rau sa aud asa ceva, draga Mali, dar nu suntem la un cap de lume si sa-mi spui, ca am sa-ti trimit alti butasi, doar sa-mi aduci aminte de care. Astept un PM. :)
 

albela

Active Member
mg a spus:
Locatia este in raza comunei Cartisoara jud Sibiu ( cred ! ) Era acolo si stapinul care din pacate nu avea nici cea mai mica idee despre trandafiri el a facut aceea plantatie " dupa ureche " sperind sa faca flori taiate !!! Nu cred ca va reusi .
 

mg

Member
melimeli a spus:
daca se mai documenteaza tre sa reuseasca :)
Puteam sa ma documentez atit acolo ( dar eram un trecere) cit si pe net sau in alta parte ... Are rost sa retin fiecare comuna sau sat din ce jud este ????
Daca doriti , este Sibiu !
 
Sus