Identificare Trandafiri

anasstasia

Active Member
In poza 7, nu-mi dau seama exact ce culoare este. In prima pare rosu, in a 2-a pare portocaliu.
In cea de-a doua poza seamana cu tropicana (tanorstar).
 

dancoman

Member
5-Peace;6-Remy Martin(infloreste in semi-ciorchine,vara este mai galben la culoare-am poze aproape identice cu ale dv.)
 

nick1971

Active Member
dancoman a spus:
5-Peace;6-Remy Martin(infloreste in semi-ciorchine,vara este mai galben la culoare-am poze aproape identice cu ale dv.)
mai multe poze la 6, dar daca zici ca e Remy Martin nu te contrazic :D
 

dancoman

Member
nick1971 a spus:
dancoman a spus:
5-Peace;6-Remy Martin(infloreste in semi-ciorchine,vara este mai galben la culoare-am poze aproape identice cu ale dv.)
mai multe poze la 6, dar daca zici ca e Remy Martin nu te contrazic :D
....acum am inteles de ce ai dubii la Remmy Martin,dupa ce am vazut pozele de pe HMF...toate sunt cand este colorat in oranj-aprins,doar la ultima se vede cum isi pierde culoarea...cel mai bine priveste bobocul,sa vezi ca este identic..http://dancoman.sunphoto.ro/Trandafiri_2011/pagina24
 

nick1971

Active Member
dancoman a spus:
nick1971 a spus:
dancoman a spus:
5-Peace;6-Remy Martin(infloreste in semi-ciorchine,vara este mai galben la culoare-am poze aproape identice cu ale dv.)
mai multe poze la 6, dar daca zici ca e Remy Martin nu te contrazic :D
....acum am inteles de ce ai dubii la Remmy Martin,dupa ce am vazut pozele de pe HMF...toate sunt cand este colorat in oranj-aprins,doar la ultima se vede cum isi pierde culoarea...cel mai bine priveste bobocul,sa vezi ca este identic..
multumesc mult :hug:
nu mai am nici-un dubiu :D
 

nick1971

Active Member
dancoman a spus:
nick1971 a spus:
anasstasia a spus:
In poza 7, nu-mi dau seama exact ce culoare este. In prima pare rosu, in a 2-a pare portocaliu.
In cea de-a doua poza seamana cu tropicana (tanorstar).
e movuliu poze din 2010
Nu imi dau seama bine,dar nu este Passion(Gaujard 1954)??
cred ca ai dreptate pentru ca l-am gasit aici http://www.pomiflora.ro/trandafiri-teahibrizi.html si din ce-mi amintesc cam asta era eticheta
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
primul sigur nu e Kosmos ,am eu si are mult mai multe petale si cu mijlocul crem ! revin cu poza .

cam asa
 
Sus