Hoya davidcummingii

cornelia

Fondator
Membru staff
Uraaa, s-au deschis si florile de pe al doilea peduncul. Sunt mai roscate decat primele. :oops: Poze maine.
 

sarselia

Active Member
Moderator
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: Voi ma imbolnaviti!
E superba!
Sa iti creasca mare Cornelia si la cat mai multe floriciuni din astea superbe!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nuuuuuu mai bine nuuu ca o sa ma apuce si damblaua cu Hoya si cred ca o sa ajung pe strazi ca nu ma mai suporta nimeni din casa din cauza plantelor.
Dar in orice caz mirific!
Ai tu mana de aur degeaba!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:rofl: :rofl: Esti draguta, daca ai vedea mana aia de aur acum ... ai zice ca nu si-a mai incasat manechiura de vreo luna. Si ai avea dreptate. :wink: Iar la faza cu n-ai loc in casa de plante ... stii ca nu esti singura, nu-i asa? :wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Hmmm nu se prea impaca bine gradinaritul cu manichiura asa ca nici eu nu sunt mai prejos.
:rofl: :rofl:
Stiu ca nu sunt singura care daca va mai aduce plante in casa va dormi pe pres asa ca macar ma bazez pe voi sa formam un clan al celor dati afara din cauza plantelor. Am putea sa ne construim noi un fel de case de vacanta in caz de urgenta.
:rofl:
Na ca deja visez frumos....
 

lelia

Well-Known Member
E foarte frumoasa !!!!! si e cu doua ,,numere ''mai inchisa nuanta ,decat anul trecut ,parca sunt doua plante diferite .
Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea :D
 

miha

Member
Sa-i vezi pe toti infloriti... e superba...
Ce ma bucur ca incep sa infloreasca si hoyele de pe la noi...
 

lelia

Well-Known Member
A inflorit cu o luna in urma ,nu cu un an ,dar ce sa fac daca am fost orbita de frumusetea ei :oops:
Cred ca urmatorii vor fi si mai colorati ,fiindca au mai multa lumina .
Abia astept tura de peste o luna .
 

lelia

Well-Known Member
:rofl: Eram sigura ,ca am gafat din nou ,dar mi-a fost lene sa rectific .
Ma bucur tare ,ca te rasplateste pentru rabdarea si grija ta .
Astept cumintica floricelele ,cand vor vrea ele :visator:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dragalasa are 19 pedunculi, in diverse stadii. Si cred ca daca refac numaratoarea intre timp au mai aparut cativa. Este la a treia inflorire pe aceeasi pedunculi. N-am mai vazut asa ceva. :eek:
 
Sus