Hibiscus Schizopetalus

IULIA

Active Member
eu am postat aiurea :? . bobocii mei sint la el capitolio.
scuze daca am omorit pe cineva. :evil:
 

Sash

Active Member
Inseamna ca puteam sa astept mult si bine poze cu evolutia bobocilor de schizo de la tine :rofl: :rofl: :rofl:
 

IULIA

Active Member
apropo sash, poza din avatar e a puiului tau?
ca am si eu una cu al meu, absolut identica. :eek: :eek: :eek:
 

Sash

Active Member
Da, e puiul meu acum cateva luni. Sunt mortali cand isi mananca piciorusele. Poza ta e in album? da-mi linkul sa il vad si eu pe bebeul tau la masa de..picioruse :D
 

Sash

Active Member
Gustoase rau piciorusele :rofl: :rofl: :rofl: E dulce foc! Sa creasca mare si sanatos si sa iti mosteneasca pasiunea pentru orhidee!!!
 

Sash

Active Member
Sa va arat cu ce m-a intampinat hibi de dimineata. Din pacate poza e facuta cu telefonul, dar sper sa apuc sa-i fac si o poza cu aparatul foto.
 

Sash

Active Member
Si eu mi l-am dorit foarte mult si cand in vara o doamna "forumista" foarte dragutza mi-a zis ca imi poate da un lastar nu mi-a venit sa cred. Iar acum ca a si inflorit... trec pe langa el sa ii admir floarea din 5 in 5 minute ca sa ma conving ca-i reala :)
Cand o sa-l tund evident ca o sa incerc si eu la randul meu sa fac o bucurie celor care isi doresc schizo. Insa nu mai devreme de la primavara... poate si mai tarziu, depinde cum creste...ca din 3 ramurici cate are am taiat acum vreo luna jumate varful uneia - care a incremenit, n-a mai dat nici macar o frunzita noua, in timp ce celelalte 2 au frunze noi, bobocei etc.
 

byby_anka_w

Member
hmmmm ,sash, te mananca pielea? chiar vrei sa vin la bucale sa te capacesc si sa iti fur minunatia???
(poate chiar il fura cineva si atunci sa vedeti ce am pus-o ca ma banuieste pe mine.doamne fereste! :rugaciune:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Daca as avea un hibi ca al tau mai ca m-as apuca d eo colectie :mrgreen: .Si atunci sa te tii........
 

Sash

Active Member
:rofl: Cred ca nu mai trebuie sa vad spun ca sunt asa innebunita dupa el de i-am facut vreo 20 de poze, m-am invartit toata ziua in jurul lui si atata am batut-o pe mama la cap ce frumusel e ca pana la urma a venit sa-l vada :rofl:
 

lelia

Well-Known Member
Treaba e ca ....... desi incerc de citeva luni sa stau departe de aceste splendide flori sau ma rog de acest topic ,iata canu m-ai pot :cry: :cry:
Sash e suberb hibi tau,cred ca nu se gaseste pe toate drumurile :?
altfel am avea si noi ,sa-ti traieasca ,sa-nfloreasca si cind mare se va face s-arunci un lastar incoace :D
 
Sus