Hibiscus Schizopetalus

Sash

Active Member
Nu vreau sa zic hop pana nu sar, dar la mine situatia pare sa se imbunatateasca!!! :rugaciune:
 

Sash

Active Member
Asa mica e floarea ?!?! Nu ca ar conta, tot deosebita mi se pare, dar ma asteptam sa fie de 10-15 cm...
Si... Violeta pune o poza cu baptistul sa ne clatim si noi ochii :)
 

Sash

Active Member
Revenind la "oaia" mea -poate e exceptia, dar la un loc cu violetele si orhideele si-a revenit si are acum frunzite noi :dans: :dans: :dans: In concluzie prefera un loc luminos, dar fara soare direct si umiditatea crescuta in aer. O sa incerc sa prind un pui de-al lui pe care sa-l conving ca e totusi hibi si trebuie sa stea la soare impreuna cu celalalt...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cel cu alb mie personal mi se pare mai frumos......na!acum ce sa zic???Iar vin si zic chestia cu gusturile.
N-as vrea sa intru in conflic "gustos" cu Sash :rofl:

Cornelia ai dreptate draga mea.Toti sunt frumosi.Mai ales pentru cine ii iubeste asa mult :)
 

Sash

Active Member
Toti sunt frumosi, dar mie sincer tot schizo imi place cel mai mult asa ca pot sa spun ca pe ceilalti ii admir un pic mai temperat. Daca insa "ardeleanul" meu da semne ca ceva nu-i in regula intru in vrie si ma abtin cu greu sa n-o bombardez cu mesaje pe mamica lui :D .
Conflict "gustos"? Asta mi-a placut :rofl: :rofl: :rofl:
 

IULIA

Active Member
uraaaaaaa.
bravo sash. auzi, da nu e cam mare tufa, ma gindeam ca pt o mai buna inflorire merge scurtata putin, putinel.... :) :) :evil:
 

IULIA

Active Member
si data viitoare sa nu cazi de pe scaun cind faci poze, da?
sa fii atenta. :rofl: :rofl:
ce cautai mamica cocotzata acolo sus?
stergeai prafu sau erai in urmarire? :rofl: :rofl: :rofl:
 

Sash

Active Member
:rofl: :rofl: :rofl:
Eram in urmarire :) ca-l urmaresc ca pe butelie. Mi-a dat emotii de curand cand i se tot uscau mugurasii si i-am tot suflat in dorsal. As vrea eu sa fie tufa :rofl: - dar e mititel, are doar cateva luni si inca nu pot sa spun cu mana pe inima ca e complet adaptat la mine, inca stau cu frica sa nu-l pierd. In poza pare mult mai mare decat in realitate - in realitate bobocelul e un pic mai mare decat un ac cu gamalie.
Boboceii de la al tau ce fac?

Mymo multumesc pentru babutza!!! :rofl:
 
Sus