Hibiscus moscheutos

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai zice ca e prima samanta, nu capsula.... Da, da, de fapt va roade invidia :rofl: :rofl:
 

happy

Well-Known Member
Gabiuta ce este ...aia de maimuta :rofl: Este prea mica ...sa aiba seminte,noi barbatii stim :tavalit:
Alarma falsa,nici eu nu stau prea bine,am o singura capsula cu seminte de la cel grena.Ceilalti au multe! :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Invidiosilor :rofl: e o samanta :giggle:
Mai Happy nu ma face :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ca ce imi trece acu' prin minte nu poate fi scris :oops:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Calinutzu...explicatia ta e pe masura "semintei " mele :rofl: :rofl: :rofl:
De ce nu ma lasi sa ma bucur si eu putin? :( :wink: :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Doina intr-o capsula din aia ca a ta dar uscata am gasit eu acel ..."ceva" de care rideti voi :( ....hai mai....si daca o pun in mincare zau ca ii da gust de piper :rofl: :rofl: :rofl:
 

ghia_don

Active Member
Am eu Acetosela si nu e ca al lui Vist
Are frunzele mult mai rosii si mai rotunjite
Posibil sa fie Coccineus ( Texas Star)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Din cite am vazut eu pe net interesindu-ma de inaltimea altor soiuri de hibi in afara de mosqueutos "Luna" am sesizat ca la coccineus petiolul frunzelor la majoritatea soiurilor este verde.Inclusiv la Texas.
La Acetosela petiolul este rosu iar forma frunzelor (mai inguste sau mai late) difera foarte putin de la o specie la alta .
Poate gresesc si atunci ma corectati pentru clarificare.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Hey.....n-am inteles de ce nu m-ati corectat daca era..... incorecta observatia mea?
:? :? :? asa invatam
Sa-ti traiasca Vist si sa te bucuri de el ca in...Texas :D
 
Sus