Gloxinia,partea a 2-a

sini

Well-Known Member
Sa-ti traiasca frumoasele ,Adina! Sunt tare harnicute.
Felicitari pentru splendorile din gradina,d-le Popescu! M-am plimbat putin cu gandul pe acolo;un adevarat rai.
Pentru gloxinii :clap: :clap: :clap: :clap:
 

popescu gp

Well-Known Member
Multumesc pentru aprecieri tuturor;daca nu aveam necaz cu ele anul trecut as fi avut unele minunate din Ucraina ,pe care insa le-am pierdut.
 
Sa va traiasca, d-le popescu !!!
Cea roz in special e minunata :indragostit:

Eu am doar simple, dar vad ca si alea se misca greu anul acesta, nu stiu ce-au :giggle:
 

tugatita

Member
Felicitari pentru gloxinile frumoase!tocmai am primit o gloxinie si e cam'' lesinata'' de la drumul lung isi va reveni?are si vreo 2 bobocei foarte mici,sper ca isi revine ca mi-e tare draga.O zi frumoasa tuturor
 

Dea

Active Member
Adina, ai si de ce sa-ti fie dragi! Sunt minunati puisorii infloriti! Cel rosu, plin cu margini deschise este deosebit! :clap:
Domnule Popescu, Sini, ca intotdeauna, niste flori aparte! :clap:
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Floricelele, dar si eu va multumim pentru aprecieri. :D

Mai astept doi puiuti sa infloreasca. Sper sa fie diferiti si nu dubluri, fiindca s-au produs niste incurcaturi cu identificarea.
 

adite

Active Member
Toate gloxiniile voastre sunt foarte frumoase! :clap:
Eu am cumparat patru bulbi Brocade si sper sa fie macar doua culori, dar frunzele arata toate la fel, cu un model mai inchis spre varfuri. Va fi surpriza. :D Problema este ca plantele au crescut foarte putin, frunzele sunt mici, dar au boboci. Poate ca si florile vor fi la fel de mici. :?
 

popescu gp

Well-Known Member
Nu ma intrebati cum se numesc caci nu stiu de unde sunt luate;am avut un amalgam de bulbi ,cativa din Romania si cam 15 din Ucraina,dar din pacate anul trecut din cca 20 de feluri am ramas cu cateva gloxinii;nu stiu ce s-a intamplat caci nu am introdus alte strainataturi in colectie si am pierdut cam12 feluri,se usca tulpina indiferent ce am facut: pozitie , udare f.controlata,tratament;am citi pe net ca fac o boala nevindecabila( gen de cancer)
 
Sus