Gladiole

lelia

Well-Known Member
Frumoase ! cea verde e asa delicata ! :visator:


Au inceput si la mine ,se trec foarte repede din cauza caldurii :(




 

fixpix

Active Member
frumoase gladiolele.
desi nu prea sunt genul meu. pentru ca e munca cu ele (nu stau peste iarna in pamant)...si pentru ca se fac asa mari si uneori au nevoie de suport.
dar ...hai sa zicem!
sunt super!
:rofl:
 

v.cristina

Active Member
foarte frumoasa Dea ; eu am o slabiciune pt toate florile rosii :)

din pacate la mine nu infloresc la fel de luxuriant ca la voi dar au o perioada mai lunga de inflorire , cel putin asa cred

din exeprienta anilor trecuti am observat ca atunci cand ploua mult nu infloresc asa de frumos deci ma astept ca si anul acesta sa fie mai saracacioase ; momentan nici nu au boboci deci mai am de astepat :D
 
eu anu' trecut le-am lasat in pamant , au rasarit aproape toate - ce-au scapat de cartitza - , ,au inceput sa apara tije florale
 

miki70

Active Member
Mi-au inflorit si mie cateva, unele s-au frant si a tb sa le pun in vaza. Au crescut f inalte si nu pot sa tina floarea
 

miki70

Active Member
Multumesc. Azi a mai inflorit una galbena . Sunt multumita ca am apucat sa le vad inainte de a pleca in concediu, credeam ca le pierd.
 

ghia_don

Active Member
Ai premeditat ceva???? :rofl:
Eu am renuntat la ele, anul trecut n-am avut nici o floare, nu stiu de ce, si in primavara am dat toti bulbii...Ma enerva si treaba cu scosul lor toamna si plantatul primavara, si faptul ca fac o singura floare si atit...
Ei bine, sa vedeti ce gladiole frumoase si inflorite am acum in gradina :eek: ...toate iesite din bulbilii mici pe care nu i-am scos din pamint anii trecuti ...
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoase, fetelor!
Atena, prima gladiola si a patra mi le amintesc de anul trecut, au fost si atunci foarte admirate :D
Nicoleta, sunt foarte frumoase, cea de-a doua e deosebita si superba!
 
Sus