Furnizori Trandafiri

Aimee

Member
Roxana Peled a spus:
E foarte bun anuntul! Pacat ca eu nu mai am spatiu nici pentru cei pe care i-am cumparat deja :(
Spatiul nu e niciodata suficient pentru cati am vrea sa luam. Mie uneori nu imi vine sa ma mai uit la ce poze puneti voi, ca spatiul meu e asa de mic, incat raman cu oftatul. Adica acum mai am loc, dar daca lista tot creste, nu stiu ce o sa fac :)
 

Roxana Peled

Active Member
La mine problema mare e cu locurile la soare ca loc la umbra se pare ca am mult mai mult decat ma asteptam! La toamna ma apuc de tuns pomii vecinilor :evil: :rofl:
 

Aimee

Member
Eu am pus si mai la umbra, ca daca asa sunt locurile, dar am pus si mai pun urcatori si din cei care cresc inalti.
Mi-am mai amintit cativa trandafiri pe care ii aveau: Leonardo da Vinci rosu si roz, Charming Piano, Gartentraume, Mariatheresia.
 
Vad ca s-au facut cateva comenzi la Petrovic, sunteti multumiti? Au inflorit cum trebuia? Am citit printre randuri ca in general cei englezesti au fost mici in comparatie cu ceilalti. Au fost multi care nu s-au prins?
La ceh vad ca s-au epuizat deja trandafirii englezesti...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu am luat de 2 ori de la Petrovic si de fiecare data au fost probleme cu 2-3, care nu erau ce trebuia. La prima comanda s-au prins toti, chiar daca erau unii mai mici n-au fost probleme de prindere, nu au fost chiar asa mici, dar la a 2-a comanda am avut si 2 butasi extrem de mici, practic un lastar cat o scobitoare, care de altfel nici nu s-a prins.
 
Din experienta voastra, unde sunt cele mai mici sanse sa primesti altceva decat ai comandat, la ce furnizor? Indiferent de pret. Bine , ideal ar fi sa nu fie preturi f. mari..dar nu se poate de multe ori si ieftin si bun...
Vreau sa aflu parerile a cat mai multor utilizatori care au cumparat trandafiri din diferite surse.
Va multumesc!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu in toamna am luat de la un furnizor olandez,belle-epoque, tot ce am primit a fost ce trebuie si nu am avut nici probleme de prindere. Preturile nu sunt foarte mici dar nici exagerate si am fost multumita si de felul cum s-a desfasurat comanda, am specificat faptul ca doresc trandafirii la sfarsitul lui noiembrie din cauza conditiilor climatice de la mine si nu au intarziat decat 2-3 zile, in primele zile din decembrie i-am primit.
A, sa nu uit, ceva probleme tot au fost, in sensul ca vreo cativa trandafiri care nu ii aveau disponibili i-au inlocuit cu ceva similar ce-au vrut ei, dar macar au fost de gasca si au pus cativa trandafiri bonus in colet :mrgreen:

Din ce stiu de la alte persoane care au cumparat de prin Europa, Lens este extrem de serios si vinde cam cei mai frumosi butasi.

http://www.belle-epoque.nl/online-catalogus?lang=EN

http://www.lens-roses.be/html/home.dhtm ... language=E
 
Va multumesc tuturor care v-ati exprimat pana acum opinia. Voi tine cont de ele. Alte sugestii, reclamatii?
O persoana din strainatate mi-a spus sa uit de floribunda.pl pentru ca se fac incurcaturi si a primit si unii butasi mici. Sa fi fost doar o exceptie? Parca era un topic despre ei dar nu-l mai gasesc.
 
Multumesc pt topic! Din pacate am vazut ca e inchis si nu sunt pareri despre trandafirii de la ei.
Cei care ati cumparat de la floribunda.pl, sunteti multumit de acest furnizor? Motive? Multumesc!
 

Aimee

Member
geodezia a spus:
http://www.floribunda.pl/
si de asta am fost multumita in primavara ...serioasa poloneza asta si preturi bunicele
Si eu sunt multumita. Am intrat la ei pe site si vad ca e actualizat, nu mai apar trandafirii ca indisponibili :D
 
Sus