Furnizori Trandafiri

lucia2002

Active Member
Eu sunt nelamurita fiindca am dat pe traducere la trandafirii englezesti si la toti scrie ca nu sunt in stoc.
Sa inteleg ca nu ii au acum dar vor fi in oferta pentru la toamna?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Lucia, da, am trimis mail cehului si mi-a spus ca zilele acestea se actualizeaza stocurile pe site ;-)
 

ghia_don

Active Member
Haaa :gandit: ...aici se pregateste ceva !!! :cool: :rofl:
Poate ma lipesc si eu cu citiva trandafiri dupa ce studiez lista si daca ma primiti ;-)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
ela78 a spus:
Pot sa particip si eu? As avea 10 buc. pe lista.
Ela78, tu apari pe-aici doar la comenzile comune??? La care nici nu-mi amintesc sa te fi oferit vreodata sa fii de ajutor :|
Inteleg sa incurajam si membrii noi, sa-i integram in familia egradini dar ar fi dragut sa vedem si dorinta unora de a contribui cu ceva la acest forum: experienta personala in ale gradinaritului, de exemplu.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Eu din pacate nu ma stiu cu tabelele insa am o gramada de cutii asa ca as putea sa incep sa i le trimit lui Sanamaria ca sa ii mai usurez din munca.Asta bineinteles daca are nevoie de ele...
 

ela78

Member
gradinar1 a spus:
ela78 a spus:
Pot sa particip si eu? As avea 10 buc. pe lista.
Ela78, tu apari pe-aici doar la comenzile comune??? La care nici nu-mi amintesc sa te fi oferit vreodata sa fii de ajutor :|
Inteleg sa incurajam si membrii noi, sa-i integram in familia egradini dar ar fi dragut sa vedem si dorinta unora de a contribui cu ceva la acest forum: experienta personala in ale gradinaritului, de exemplu.
Nu am aparut aici doar la comenzile comune, iar la comanda de trandafiri de la unguri m-am oferit sa trimit eu coletele in tara. Astept sa-mi infloreasca trandafirii ca sa am si eu ce posta, acum nu am cu ce sa particip la discutii. Acum eu am intrebat, nu trebuie sa va suparati pe mine.
 

Neriya

Member
gradinar1 a spus:
ela78 a spus:
Pot sa particip si eu? As avea 10 buc. pe lista.
Ela78, tu apari pe-aici doar la comenzile comune??? La care nici nu-mi amintesc sa te fi oferit vreodata sa fii de ajutor :|
Inteleg sa incurajam si membrii noi, sa-i integram in familia egradini dar ar fi dragut sa vedem si dorinta unora de a contribui cu ceva la acest forum: experienta personala in ale gradinaritului, de exemplu.
ar fi trebuit sa se precizeze de la inceput ca subiectul e doar pentru anumite persoane, nu pt toti membrii
 

Neriya

Member
aha, m-am lamurit acum

eu n-am 75 de mesaje inca.Din pacate nu prea am ce povesti deocamdata, gradina mea fiind alcatuita momentan din leustean, 10 fire de rosii, un ardei iute si doi trandafiri de dulceata cumparati de aici de pe forum :) .Sper sa mai progresez intre timp si poate ma primiti si pe mine :D
 

gabriela61

Member
Buna ziua .. am sa va rog sa ma lasati sa particip si eu la comanda .am sa incerc sa fac plata si coletul cu geodezia .asa cum am citit ca se poate
nu am participat pina acum la comenzi deoarece am avut necazul cu tata si pe urma am fost si eu internata in spital de la inceputul anului
am participat pe forum in masura timpului avut ..daca nu se poate macar geodezia daca poate sa imi comande si mie asta numai cu acordul participantilor
multumesc
 

nicol

Member
Se inregistreaza "miscari de trupe" pe site-ul cehului. Au inceput sa apara trandafiri pe stoc...... :marfa:
 

tinna

Member
Re: Un furnizor de trandafiri la ghiveci

As dori si eu adresa persoanei respective ,sau poate sa mi cumpere si mie :gandit:
 
Buna ziua, va rog sa ma lasati si pe mine sa particip la aceasta comanda ,vreau si eu sa am trandafiri ca voi.... de cand am facut hernia de disc si m-am operat , stau si citesc numai despre trandafiri , de pe ac forum ,pe blogul lui Antal B sau ma uit la poze pe sun photo, nu mai am timp sa fac depresie dupa operatie... In primavara am facut primele comenzi la Starkl, Gradina Bijoux si Clematite.ro:Munstead Wood ( care m-a impresionat foarte tare, care a avut 17 flori la primul val, iar ac la al doilea a avut 33 de flori, si nu mai spun de parfum, si e sanatos tun), Falstaff( l-am tratat de l-am inebunit, ba afide, ba fainare, nu simt nici o urma de parfum), Ascot( un trandafir foarte frumos si sanatos, pacat ca nu are parfum), Julia Child( sanatos, frumos, infloreste non stop), Out of Rosenheim(f f frumos , sanatos, rezista floarea aproape 2 sapt), Eden Rose (si pe ac l-am tratat la greu pt afide, fainare, a facut doar 5 flori si s-a inaltat cel mai mult dintre toti trandafirii), Fontaine( abia ac are primii boboci).Am m-ai plantat inca vrea 300 de rasaduri (mama lucreaza intr-o statiune legumicola si mi le-a facut ea): dalii, salvia, salvia rosie, craite(dintre care una creata de mama, craita nanuc),nalbe, suras de zanzibar, levantica, ochiul boului, petunii, flori de piatra, fasole decorativa, busuioc mov, echinaceea si clematite( Sunset, Solidarnosc, Multi Blue, Fujimusume, Betty Risdon de pe Clematite.ro).
Daca ati deschis un topic nou pt comenzi , eu nu stiu unde sa ma uit :( . Va rog sa nu ma uitati si pe mine, data viitoare promit sa ajut. :visator:
Si , bineinteles, ii astept si pe cei de la Coral sa dea drumul la comenzi toamna asta..
multumesc anticipat, Silvia
 

Aimee

Member
La Hornbach au trandafiri la ghiveci la reducere cu 50%. Preturile initiale erau 170, 120, 100 si 60 de lei. Sunt mai multe soiuri, dar va spun ce am retinut eu: Burgundy Ice, Rapsody in Blue si cativa de la Tantau, printre care Augusta Louise, Aquarell, Nostalgie, Artemis, Piano.
 

Aimee

Member
Da, sunt mari, probabil ca sunt adusi de la firmele producatoare, cei de la Tantau de exemplu au ghivece cu numele firmei. Dar am zis sa anunt, poate e cineva interesat. :D
 
Sus