Furnizori Trandafiri

radu

Member
Ma innebuniti de tot ! Faceti bine si nu imi mai amintiti de noi furnizori ca iarasi pierd ore uitandu-ma dupa trandafiri !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
N-ai de lucru, da,da...mai bine umple intre timp cu pamant ghivecele alea de lut, nu mai cauta dureri de inima :evil:
 

R@MONA

Active Member
Scump, dom'le,scump..............dincolo era mai ieftin!
Nu pot sa cumpar minunatiile astea pana nu amenajam gradina , casa fiind inca in constructie; as putea sa ii pun in gradina socrilor ,dar mi-e ca raman fara ei...deocamdata ma multumesc cu prinderea butasilor sub pet :rofl:
 

nicol

Member
Eu nu m-am putut abtine si am comandat un Claude Monet. Mie pretul transportului mi se pare f piperat, dar am vorbit si se pare ca-l pot trimite si prin posta.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nicol, asteptam sa ne spui cum arata butasul, cand il primesti, sa vedem daca la preturile occidentale pe care le practica au si calitatea pe care trebuie sa o aiba. La pretul asta sunt plante cu licenta, furnizate de producator, deci vrem sa vedem ce se trimite in Romania :wink:
 

maxie

Member
In perioada 19-23 octombrie la Romexpo este Indagra 2011.L-am vizitat ieri si am vazut ca erau prezenti multi furnizori de trandafiri si material saditor.Erau Sem-Luca,Yurta,Ciumbrud,Afumati,Atlasplant,Ronaland...Aveai de unde sa alegi multe soiuri de trandafiri.La Ciumbrud era 7 lei un butas de trandafir si 15 lei pomii fructiferi.Cei mai tari mi s-au parut cei de la Valea Macrisului ( Roman Viorel) si cei de la Ciumbrud ,care aveau muuuulte soiuri de trandafiri( si Osiria) ,dar si ceva ce nu am mai vazut pana acum: pomi fructiferi in ghiveci ( la 100 roni) care aveau fructe pe crengi.Pe 5-6 crengute atarnau 3-4 kg de mere. Erau prezenti si de la pepiniera de la Voinesti cu pomi foarte frumosi,la 15 roni.Majoritatea butasilor de trandafiri erau 6 sau 7 lei.
 

carmenushka

Active Member
Gabiuta a spus:
:cry: daaaaaaa.................da's frumosi rau :mrgreen:
Eu nu pricep de ce daca pe unul il mananca piele ne apuca pe toti scarpinatul :) asa ma manaca acuma sa comand Dames de Chenonceau...dar la Strakl ca-i mai ieftin
 

gabrielais

Active Member
eu acum fac lista pt famousroses.... :rofl: da' tot scot unul pun altul si iar o iau de la capat...ca de data asta mi-am pus limita de buget :rofl: si nu-s prea obisnuita.. :x
asa ca spor la scarpinat fetele... :rofl:
 

geodezia

Well-Known Member
rose

au eddy mitchel ... ma pun pe plins ...... :cry: :cry: :cry: si parca aleluia ala seamana cu osiria ..Maxie cine avea osiria . un nume de firma ? please sa nu dati cu pietre dar mie osiria luat si de la olandeji si din tara nu mi-a iesit acel grama pe interior si argintiou pe exeterior ci grena la inerior cu alb la exterior ... asa ca mai testez piata ... mi-a ieist cum este Aleluia de la famouse
 

Rose

Active Member
carmenushka a spus:
Gabiuta a spus:
:cry: daaaaaaa.................da's frumosi rau :mrgreen:
Eu nu pricep de ce daca pe unul il mananca piele ne apuca pe toti scarpinatul :) asa ma manaca acuma sa comand Dames de Chenonceau...dar la Strakl ca-i mai ieftin
Dames de Chenonceau mi-ar placea si mie, dar numai transportul 30 lei... mai bine o las pentru primavara cu tentatiile
 
Sus