Furnizori Trandafiri

claude

Well-Known Member
Moderator
Stai calma, cred ca aia-s tampiti, sau nu inteleg eu ceva :? Ca pe poza mica apare un pret si cand mergi pe Details la pozica apare alt pret, mai mare :?
 

gabrielais

Active Member
va dati seama ca am gasit cativa pe care mi-i doresc, evident din cei care nu se gasesc la Coral... :rofl: poate se vor gasi in viitor ca altfel ma apuca bitzul.. :rofl: :x
 

gabrielais

Active Member
mi s-a pus rau de tot pata pe Angela..pe care l-au avut la pepiniera de langa mine de unde am luat cativa toamna asta..dar deja asta nu-l mai aveau..si daca n-or avut acum nici in primavara nu cred ca voi gasi...si Bobbie James urcator...si ar mai fi vreo cativa...intre care Ghislaine de Feligonde care mi-a "scapat" la comanda Lottum...efectiv nu l-am vazut in lista... :cry:
acum dupa ce am pregatit stratul pentru cei de la Lottum am constatat ca mai am o multime de loc...asa ca in primavara voi fi prima la comenzi; as fi luat eu mai multi la Lottum dar imi statea pe creier ceea ce au patit fetele cu Petrovic si am zis sa iau mai putini macar sa nu imi musc unghiile dupa aia prea tare.. :rofl: nu-i nimic...daca iau tot odata dupa aia in anii ce vin ma plictisesc... :rofl: asa las loc de activitate si pe viitor :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
asa asa :) lasa ca la anul mai facem sigur comanda si iti cumperi ! dealtfel tot timpul o sa mai vrei ceva chiar daca nu o sa mai ai loc :rofl:
 

miki70

Active Member
Gabriela de la Angela tocmai am taiat un lastar ieri si l-am aruncat , are o crestere masiva, face lastari foarte lungi iar Hella(la Coral) seamana foarte mult cu Bobbie James, e chiar mai frumos, floarea cu mai multe petale si scrie ca infloreste tot anul fata de Bobbie James.
 

gabrielais

Active Member
Miki, eu am primit lastari de Angela de la o prietena draga de pe forum, careia ii multumesc...dar nu ma linistesc pana nu am si trandafirul "adevarat".. :rofl: cat despre Hella...chiar acum ma apuc sa il caut pe forumuri pe-afara sa vad ce si cum ..eu am vazut Bobbie James live intr-o gradina din afara...il lasasera sa se agate de un copac batran uscat...uff..ma "bantuie" de ceva ani imaginea aia... :rofl: dar uite ca la Hella nu m-am gandit..daca e pe-aproape de ce vreau eu..gata-i..ii si pun gand rau.. :rofl:
Multumesc Miki!
 

miki70

Active Member
Hella e creatie noua, nu vei gasi informatii multe despre el. Cei de la Coral zic ca e remontant . Daca vrei sa faci comanda asociaza-te cu Claude ca vrea si ea unul. Eu am renuntat la comanda deoarece am facut rost de lastari de la trandafiri cataratori remontanti si parfumati .
 

carla

Active Member
Depinde ce vrei sa obtii, Gabriela. Bobby James e un rambler foarte puternic, ajunge la 7-10 metri, pe cand Hella e un urcator mai mic, doar pe la 2-3 metri, deci nu cred ca va putea urca intr-un copac. In plus Bobby James e parfumat (miros de mere cica), pe cand Hella ca toti trandafirii Kordes sta prost la capitolul asta. Mie personal floarea lui Bobby James imi place mai mult, dar aici e chestie de gust, deci nu se discuta :)
Eu i-am cumparat pe amandoi toamna asta, Bobby James va avea onoarea sa urce pe casa, pentru ca n-am nici un copac suficient de puternic sa-l sustina. Iar Hella o sa faca pereche cu Parade pe un gard, sa vedem ce-o sa iasa :D
 

gabrielais

Active Member
carla a spus:
Depinde ce vrei sa obtii, Gabriela. Bobby James e un rambler foarte puternic, ajunge la 7-10 metri, pe cand Hella e un urcator mai mic, doar pe la 2-3 metri, deci nu cred ca va putea urca intr-un copac. In plus Bobby James e parfumat (miros de mere cica), pe cand Hella ca toti trandafirii Kordes sta prost la capitolul asta. Mie personal floarea lui Bobby James imi place mai mult, dar aici e chestie de gust, deci nu se discuta :)
Eu i-am cumparat pe amandoi toamna asta, Bobby James va avea onoarea sa urce pe casa, pentru ca n-am nici un copac suficient de puternic sa-l sustina. Iar Hella o sa faca pereche cu Parade pe un gard, sa vedem ce-o sa iasa :D
Carla, eu nu am copac pe care sa il urc pe Bobbie...dar as vrea sa ii fac o scarita din aceea sa il urc pe zidul casei pana la etaj...exact faza cu parfumul ma face sa ii dau intaietate in fata lui Hella....dar daca tot m-am starnit cred ca o sa-l iau si pe Hella..si sa-l combin cu un alt urcator rosu..tot pe un gard probabil...
si multumesc frumos de lamuriri.. :D
 

bradut

Well-Known Member
gabrielais a spus:
Miki, eu am primit lastari de Angela de la o prietena draga de pe forum, careia ii multumesc...dar nu ma linistesc pana nu am si trandafirul "adevarat".. :rofl: cat despre Hella...chiar acum ma apuc sa il caut pe forumuri pe-afara sa vad ce si cum ..eu am vazut Bobbie James live intr-o gradina din afara...il lasasera sa se agate de un copac batran uscat...uff..ma "bantuie" de ceva ani imaginea aia... :rofl: dar uite ca la Hella nu m-am gandit..daca e pe-aproape de ce vreau eu..gata-i..ii si pun gand rau.. :rofl:
Multumesc Miki!
Gabriela, pe Angela o gasesti tot la Lottum. Oricum, cred ca nu ne vom putea abtine la primavara... :)
 

gabrielais

Active Member
uff..acu' astept sa vina astia comandati sa vad cum arata si ce scofala iese cu plantarea aproape in decembrie...la primavara sigur voi fi prima la comenzi ca am facut un rond in gazon in care incap vreo 30 de trandafiri si mie imi vin cam un sfert asa ca... :wink: pe Angela il comandasem la o pepiniera aici langa mine dar m-am umplut de nervi cand am mers sa ii iau si mi-au zis ca Angela nu mai au.. :x ca daca as fi stiut il comandam la Lottum..de undeva tot o sa il iau... :)
 
Sus