Furnizori clematite

adrianam

Well-Known Member
Unde ati gasit voi pretul ca eu nu il vad in site-ul ceh?
Eu dau tarcoale la e-clematis.com, care vad ca au si plata prin paypal.
Dar mai mult ca sigur clematitele sunt in ghivece cu pamant si transportul va fi destul de scump.
Ce ziceti, fac o intrebare le e-clematis?
Eu deja am mai comandat si la yurta, chiar daca voi avea dubluri, dar ma mananca degetele si pentru cateva din astea batute, ca prea frumos arata in poze! :roll:
 

LadyBug

Well-Known Member
geodezia a spus:
hai sa ne uitam la e clematis poate are ce caut eu
O-ho-ho, dar ce are la e-clematis! Minuni, nu alta! Transportul pare scump, din cate am vazut?
Deci, unde v-ati hotarat, eu cred ca nu pot lua mai mult de 5 plante, nici nu mai am bani si nici unde sa le mai plantez... hmm, desi, pana la urma, se mai pot inghesui. Are ceva daca le plantez in niste locuri mai umbrite? Doar cu 2 ore de soare mai direct pe zi, sa zicem, in rest sunt umbrite de cladiri?
 

LadyBug

Well-Known Member
adrianam a spus:
Unde ati gasit voi pretul ca eu nu il vad in site-ul ceh?
...
Ce ziceti, fac o intrebare le e-clematis?
Eu deja am mai comandat si la yurta, chiar daca voi avea dubluri, dar ma mananca degetele si pentru cateva din astea batute, ca prea frumos arata in poze! :roll:
Da, e-clematis ori ceilalti, numai sa comandam ceva :)

Cum adica dubluri, yurta nu iti livreaza plantele care trebuie? Am vazut ca au preturi mici, dar daca iti vand minciuni, mai bine ma lipsesc.
 

adrianam

Well-Known Member
Dubluri, adica am mai luat deja plante cu eticheta respectiva anul trecut, dar nu au apucat sa infloreasca.
Cele de la yurta sunt cam mititele. Le-am plantat in ghivece mari, cu pamant de florarie si le-am ingropat in gradina pe timpul verii. In felul acesta, apa pe care le-o puneamramanea numai in ghiveci, nu se raspandea in tot pamantul.
Acum trebuie sa le gasesc pe cele ingropate cu ghiveci si sa le mut. Am efectuat deja o parte din mutari, dar mai am cateva.

Pentru e-clematis deschid topic separat.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Au adus clematite frumoase si la Gradina Bijoux. Preturile nu imi par exagerat de mari, tinand cont ca sunt soiuri deosebite, din colectia Poulsen-Raymond Evisson, pe care nu le-am vazut in alta parte.
 

LadyBug

Well-Known Member
Caramell a spus:
Au adus clematite frumoase si la Gradina Bijoux. Preturile nu imi par exagerat de mari, tinand cont ca sunt soiuri deosebite, din colectia Poulsen-Raymond Evisson, pe care nu le-am vazut in alta parte.
Mie mi se par exagerate preturile, trandafirii sunt 109 lei, clematitele 86, hmm... sunt chiar foarte de scumpe.
 

laural

Well-Known Member
Da, si eu m-am uitat la ea....dar ma abtin deocamdata la clematite, nu are cine sa le de peste vara...am nevoie de plante care se descurca singure 1-2 saptamani :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
LadyBug a spus:
Mie mi se par exagerate preturile, trandafirii sunt 109 lei, clematitele 86, hmm... sunt chiar foarte de scumpe.
Eu clematitele le-am vazut la 55 lei, ceea ce nu mi s-a parut exagerat. Dar, poate m-am inselat.
 

LadyBug

Well-Known Member
monika 82 a spus:
DANIELA06 a spus:
Da si mie mi-a placut , o cautam innebunita, dar mi-a trecut, am vazut-o pe alte site-uri si nu m-a dat pe spate , am inlocuit-o cu Yukiokoshi :D , asta daca nu imi revine iar nebunia si mi se pare din nou "hot" :rofl:
ha ha ha, se pare ca e foarte frumoasa daca toti vrem sa o cumparam, si eu o aveam initial in comanda la e-clematis (aveam 6), dar apoi am renuntat la ea ca sa raman cu 3 clematite, la ei ajunge cu tot cu transportul pana in tara undeva la 39, deci mult mai convenabil.

Nu mai stiu unde vazusem eu 86 :nu stiu:
 

monika 82

Well-Known Member
Cred ca momentan stau linistita, am luat 7 buc de la yurta, am comandat de la dna Maria 8 buc , am primit de la doua doamne dragi inca 4 buc, mai am de anul trecut 9, poate mai iau ceva totusi , daca as gasi la un pret acceptabil clematis piilu, o am de ceva timp pe lista :rofl: , Doamne nu sunt intrega la cap :)
 

monika 82

Well-Known Member
DANIELA06 a spus:
:gandit: Oooo o sa ai o gradina :clap: frumoasa, te invidiez . :)
Multumesc, dar nu am foarte multe, sunt doamne care au dublu fata de cate am eu, in plus am tocat la bani :), daca m-as limita doar la clematite, ar fi ceva, dar nu ma las, iau si hemerocalisi,crini, hoste, rose, etc
 
Sus