Furnizori clematite

dadalyna

New Member
Florile astea mi-au luat mintile,abea astep primavara,vreau si clematite si trandafiri :visator: si cate si mai cate...dar ma dezumflu repede :eek:f: cad ma uit la portofel...ce ne e dat sa patimim :aoleu: :nu-mi_place:
 

geodezia

Well-Known Member
nu mai stiu ce sa ma mai fac cu voi nici mijlocul lui ianuarie nu e.... :incapatanat: :eek:f: :hug:
 

gabrielais

Active Member
pentru ca pe langa liste interminabile, dor nebun de primavara, m-am apucat sa ma gandesc la rasaduri (si ca sa mi se alimenteze boala si mai si, am gasit si o pastaie de leandru coapta, desfacuta, deci ma mananca palmele sa le pun la incoltit), cred ca mie mi se potriveste tare bine vorba aia cu ..."da halatu'..cat e halatu.." :rofl: :eek:f: :eek:f:
 

clematite

Well-Known Member
E greu cu mancarimile astea, si eu sunt toata ziua in sera. Am pus si o tavita cu lalele, care sunt deja maricele, si am si 2 butasi de trandafiri, pusi intr-un ghiveci, basca toata sera cu plante. Azi le-am tratat. :rofl:
 

R@MONA

Active Member
Nu sunt seminte, sunt rasaduri din cate am inteles cu Google translate: "2 ani răsaduri Clematis într-un container de 9x9x9, 5 - bună înrădăcinare - în acest an va înflori".
 
Sus