Furnizor de irisi si hemerocalisi din Ungaria

cristinaf

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

bradut a spus:
Asa-i, Cristina, s-ar putea sa nu aiba prea multi disponibili dintr-un soi, mai ales din cei noi, pe care-i are la un pret mai mare. Eu am emotii chiar si la cei de 400 ft, fiindca tipul nu e furnizor, din pacate. :(
Eu chiar nu am emotii deloc. Chiar daca nu-i furnizor, nu cred sa aiba doar cate o singura bucata per soi. Si chiar daca ar fi asa, ce-o fi disponibil,bine, ce nu, cu alta ocazie. ;-)
 

bradut

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Asa vorbeste un om sanatos. :clap: Dar nu toti suntem asa! :rofl:
 

carla

Active Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Am incropit si eu o "listuta" ... tot pe principiul ca s-ar putea sa aiba putine bucati din fiecare am tot lungit lista, sa fiu sigura ca raman macar cu jumatate din ei ;-)
- Alizes 400
- Afternoon in Rio 400
- Anaconda Love 400
- Announcement 800
- Awesome Alex 800
- Barocco 400
- Brindled Beauty 400
- Capatonic 400
- Celebration Song 400
- Cloud Ballet 400
- Coastal Mist 400
- Conjuration 400
- French Cancan 400
- Hot Gossip 400
- Maria Tormena 400
- Planned Treasure 400
- Poem of Extasy 400
- Spin Off 400
- Stairway to heaven 400
- Starship Enterprise 400
Multumesc frumos :hug:
 

cristinaf

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Si un Anaconda Love 400ft as mai vrea va rog si gata, nu mai copii. :tavalit:
 

bradut

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Roxana, la mine trebuia trecut inca unul, cel de la pozitia 12 din lista mea: Noctambule.
 

cristinaf

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

roxanicibogdanici a spus:
Fetelor, o asteptam pe Laura si apoi inchidem comanda ? Sunt curioasa ce raspus iti va da Annamaria , ce are disponibil din ce dorim noi . Sunt cateva soiuri fooarte solicitate , cred ca se vor duce lupte pentru ele. :p
N-avem de ce sa ne luptam. :giggle: Pentru ca ai muncit la centralizator, cred ca e corect sa consideram lista ta ca fiind prima postata, iar apoi se vor lua in considerare in ordinea cererilor.
Nu suntem multi participanti, e usor de urmarit topicul. :D
 

bradut

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Tot prioritate ar trebui sa aiba, pe langa Roxana, si Claudia si Ana. :D :rose:

(Claudelu', vezi sa nu copii de la mine prea mult, da?! :rofl: )
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Voi ziceti ce vreti, dati prioritate cui vreti, dar coletele le fac eu asa ca sunteti la mana mea :evil:

Dalia iubita, stai linistita ca nu mai copiez :rofl: Nu l-am trecut nici pe noctambulul ala, ca deja sunteti 2 care-l vreti si lista mea e prima postata asa ca nu sunt ticaloasa sa vi-l suflu de sub nas doar pentru ca am copiat de la voi :rofl: :hug:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

poate inchideti centralizatorul si eu inca nu am pus lista mea :rofl:
Columbia the gem -400
Hortensia rose -400
beguine-400
Diva do -400
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Roxana , am uitat sa scriu sa ma treci chiar ultima pe lista ,ca pt mine e tot una ca inca nu m-am indragostit de irisi :)
si stiu ca pt voi e important :hug:
 

bradut

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Claudelu' draga, poti copia, ca nu degeaba am pus 20 de bucati, am fost fata prevazatoare, deh, sa raman si io cu ceva. :rofl:

Ana, ar fi fost culmea sa se inchida centralizatorul fara tine. :rofl:
 

bradut

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Ma gandesc ca peste o vreme, vom putea schimba irisi, asa cum facem acum cu trandafirii. Frumos! :D
 
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Ana bineinteles ca n-am uitat de tine, ar fi fost chiar culmea :rofl: . Sa stii ca nici eu nu eram innebunita dupa irisi dar acum nu stiu ce-mi veni ca nu am putut sa ma abtin. Probabil am fost cam usor impresionata de poze, deh ,arta asta fotografica impinge la mici nebunii :visator: . Oricum mi-am propus sa mai renunt la plantele anuale ca ma cam cocosez la propriu cu munca asa ca vor fi bine veniti. Sper sa fie pe stoc la colectionar sa nu-mi taie entuziasmul asta de incepator in ale irisilor.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Bradut ,pai la anul deja voi o sa vindeti rizomii ,eu de aia nu cumpar multe ca peste un an iau de la voi ;-)

omul asta cu irisi mi-a zis ca visul lui e ,ca el sa detina cea mai mare colectie privata de irisi din Ungaria ...asta peste cativa ani bineinteles ,si pt asta vinde din rizomi ca sa poata sa cumpere alte si alte soiuri .


sper ca toti cei interesati,care au vrut sa comande au vazut topicul asta :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

George, peste vreo 2-3 ani ;-)

Roxanici, sa stii ca nici eu nu eram mare fan al irisilor, dar cand am cumparat primele varietati mai deosebite si i-am vazut infloriti m-au cucerit definitiv. sa stii ca majoritatea sunt si parfumati. Sunt atat de eleganti!
Chestia e ca nu toti au aceeasi perioada de inflorire, asa ca daca ai toate informatiile cand alegi, poti sa ai o perioada destul de lunga cu irisi infloriti in gradina. Bineinteles ca la inceput cumparam dupa poze, asa cum am facut la inceput si cu trandafirii, ma gandesc ca daca dezvoltam aptitudini de colectionar pentru irisi vom avea si alte criterii :rofl:
 

bradut

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

sannamaria a spus:
Bradut ,pai la anul deja voi o sa vindeti rizomii ,eu de aia nu cumpar multe ca peste un an iau de la voi ;-)

omul asta cu irisi mi-a zis ca visul lui e ,ca el sa detina cea mai mare colectie privata de irisi din Ungaria ...asta peste cativa ani bineinteles ,si pt asta vinde din rizomi ca sa poata sa cumpere alte si alte soiuri .


sper ca toti cei interesati,care au vrut sa comande au vazut topicul asta :D
Ana, daca iti va surande ceva de la mine, eu o sa-ti daruiesc cu drag. :D

Interesante lucruri am aflat despre acest colectionar. Simt ca nu va fi singura data cand vom apela la el. :D
 

nick1971

Active Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

mai, ce faceti voi aici? :rofl:
m-a intaratat George sa ma uit si vad ca ati innebunit de tot :rofl:
sper ca mai faceti o comanda si in toamna ca acum nu-mi permit, plus ca am irisi de-acum 2 ani care inca n-au inflorit si astept surpriza anul asta
 
Sus