Florile din gradina in 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Dea

Active Member
Anul trecut nu au rasarit in toamna, au fost cuminti!
Dar acum, daca zici asa Claude, atunci ii scot si, peste iarna, tin bulbii in nisip, in beci.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Acum daca au dat frunze nu cred ca e ok sa-i scoti si sa-i tii in beci, frunzele probabil se usuca si-atunci poate nu infloresc la primavara :? Mie din prima toamna cand i-am plentat mi-au rasarit asa
 

ghia_don

Active Member
Ce frumoase sint toate Claudia!
Si mie mi-e mila de ele dar n-avem ce face, asa ca sa ne bucuram de frumusetea lor..cit mai e :D
 

popescu gp

Well-Known Member
Claudia splendide ,dar vine iarna si sotia mea ca sa nu se piarda bobocii de trandafiri i-a taiat si i-a pus in vaza si s-au desfacut.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
am taiat si eu ceva, dar doar din soiurile care se tund primavara, din tufe nu, ca vreau sa creasca mari ;-)
 

bradut

Well-Known Member
Frumos, mai Claudel, dar vine iarnaaaa! :eek:f: Si, poate ca n-ar fi mare tragedie, dar cand stii ca dureaza atatea luni... . :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
asa e, dar inceputul e e frumos...primele ingheturi, prima zapada ;-) Pe urma ni se face lehamite :mrgreen: Recunosc ca eu sunt stresata la gandul iernii, ca mi-e groaza sa nu vina vreo iarna teribila ca cea de anul trecut :( Sper sa fie zapada, dar mi-e teama de geruri, ca de-abia mi-au crescut un pic trandafirasii, daca iar trebuie sa ii tai de jos nu stiu ce ma fac :eek:f:
 

bradut

Well-Known Member
Cunosc, cunosc... :rofl: Noroc ca mai plantez si alte "buruieni", ca, daca ar fi sa ma las in baza trandafirilor, raman fara :eek:f: . :rofl:

Insa, daca-mi iese treba cu trandafirii vechi de la sarb (adica se prind), ma voi bucura si de florile lor, indiferent de cum va fi iarna. :D
 

bradut

Well-Known Member
Dintre toti trandafirii pe care-i am in gradina, Black Forest Rose este cel care sfideaza cel mai bine vremea aspra, care se instaleaza in noiembrie. Este al 2-lea an cand imi demonsteaza acest lucru:

 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus