Florile din gradina in 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Au mai inflorit: Hemerocallis, Crini, Floarea Miresei, Cale si altele..



Cale:


Hemerocallis:




Gipsophyla dubla alba si roz



Crini Asiatici & LA :



Crini Asiapet:



Crini Trompeta:





Crini Orienpet:

 

fixpix

Active Member
Mmm... cool. mie inca doar asiaticii mi-s infloriti. Da si ceilalti au bobocii maaari!
Crinii i-am pus la CRINI.
 

ramonna

New Member
popgeo a spus:
Au mai inflorit: Hemerocallis, Crini, Floarea Miresei, Cale si altele..



Cale:


Hemerocallis:




Gipsophyla dubla alba si roz



Crini Asiatici & LA :



Crini Asiapet:



Crini Trompeta:





Crini Orienpet:

mi-au luat ochii pur si simplu :eek: !
 

alfa

Active Member
Cate ceva si din gradina mea insetata rau :nefericit: Am fost doar 2 ore pe acolo in trecere, fix la amiaza...


 

daisy111

Active Member
Diseara cand o sa vb cu ei, le transmit! :hug: Oricum noi am mai discutat de voi,ca ma mai intreaba,le-ati placut maxim! :*
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Fisulix....pozele sint superbe.


Alfa.. asta e gradina de la munte ?



NU stiu cum e vremea la voi dala Caransebes sint zile absolut toride. Fara udat din greu cam toate plante s-ar usca.
 

LadyBug

Well-Known Member
Si la Bucuresti e suuuuper arsita, se usuca pamantul si trebuie udat de cateva ori pe zi pt unele plante mai firave. Eu tin streptocarpusii afara si se "topesc", indiferent cum i-as uda. La mine in casa din pacate e cel putin la fel de cald ca afara, asa ca s-ar putea sa raman fara strepto de tot in vara asta - n-am patit asa vara trecuta ca locuiam in alta parte.

A-propos, o sa vreau si eu cativa irisi, un mac alb si ceva crini, cand trebuie sa fac lista exacta, in toamna sau de pe acum?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Lady Bug, pentru irisi si maci cam acum e momentul. Eu zilele acestea separ irisii si urmeaza sa pun ceva in vanzare, dar doar vreo 4 varietati, maine fac oferta, dupa ce pozez rizomii
 

fisulix

Member
M-am saturat de atata lipsa de apa!
E cumplit de uscat...La Iasi e mai mult de 1 luna de cand n-a mai plouat (cel putin in zona mea). Pamantul e crapat, copacii pleostiti si eu abia am apa de udat florile...Gazonul la care am muncit din greu in primavara e in agonie...ca sa nu mai zic de culturile agricole din zona...Mi-e mila si de animalele care stau pe campuri si care nu au ce manca si sufera de caldura...
 

LadyBug

Well-Known Member
claude a spus:
Lady Bug, pentru irisi si maci cam acum e momentul. Eu zilele acestea separ irisii si urmeaza sa pun ceva in vanzare, dar doar vreo 4 varietati, maine fac oferta, dupa ce pozez rizomii
Pai atunci eu sunt prima pe lista :) multumesc mult
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus