Florile din gradina in 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Gradinar1 ..pozele sint exceptionale !!!

Sezonul crinilor e in plina desfasurare... anl asta sint mai slabi ca niciodata, au mai inflorit:























 

lelia

Well-Known Member
Geo ,chiar daca anul asta sunt mai firavi,compenseaza prin diversitate de nuante si forme ......si parfum ..sunt foarte frumosi! :visator:

Madalina ,toate sunt frumoase ,dar cu freziile m-ai omorat :visator: imi plac foarte mult si nici anul asta n-am reusit sa cumpar ...

Arbustul langa care creste platycodonul ,cum se numeste ? imi plac frunzele ....
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Citeva pozici:




Ultimii maci iar in ultima poza o dalie al carei bulb a ramas peste iarna in gradina.Din uitare.... :oops: Nici nu mi-a venit sa cred cind am vazut-o rasarind si mai ales inflorind.....Deci de ce nu?

P.S.La mine platicodonul a inflorit albastru doar in primul an apoi numai alb. :nu stiu:
 

lelia

Well-Known Member
Frumos ! Imi plac mult floricelele abe ,ochisorii galbeni si trandafirul :visator: e piticut sau mi se pare ?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc frumos pentru aprecieri!!
Lelia, freziile le cumpar in fiecare an...nu reusesc sa le scot toamna si tot iau altele :)
Arbustul se cheama cotoneaster, e foarte frumos si face primavara flori micute si albe :) iar frunzele raman verzi si peste iarna.
 

lelia

Well-Known Member
Mada ,imi place arbustul asta ,am luat si eu in primavara ,aceiasi denumire dar cred alta planta ,nu seamana la frunze ....
Multumesc!
 

lelia

Well-Known Member
Eli ,sunt minunate ! Trandafirii ,crinii ,gura leului ,margaretele ciufulite ,cactusei ,leandru ......numai frumuseti ! :visator: sa te bucuri de culoarea si parfumul lor !
 

elipopa

Active Member
lelia a spus:
Eli ,sunt minunate ! Trandafirii ,crinii ,gura leului ,margaretele ciufulite ,cactusei ,leandru ......numai frumuseti ! :visator: sa te bucuri de culoarea si parfumul lor !

Multumesc frumos, lelia,asemenea!
Si tu ai flori deosebite!!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Mie mi-au placut foarte mult tufele de coreopsis! Ai foarte multe varietati, Eli, felicitari!
 

elipopa

Active Member
gradinar1 a spus:
Mie mi-au placut foarte mult tufele de coreopsis! Ai foarte multe varietati, Eli, felicitari!
Multumesc frumos, pentru coreopsis ii multumesc Gabiutei, prin bunavointa ei am si eu in gradina!
e al doilea an cand sunt la mine in gradina si s-au dezvoltat foarte frumos!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:dans: ma bucur.Asa o sa zic si eu la anul de lupinul de la tine :hug:
Mai facem schimburi fara doar si poate ca au inceput sa mi se mai inmulteasca si mie plantutele.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Bravo Happy dear,minunate plante ai.Bine ca te tin balamalele sa ai grija de tot ce creste prin curtea ta + de albine.Te felicit din toata inima. :clap:
 

happy

Well-Known Member
Gabiuta a spus:
Bravo Happy dear,minunate plante ai.Bine ca te tin balamalele sa ai grija de tot ce creste prin curtea ta + de albine.Te felicit din toata inima. :clap:
Multumesc Gabiuta!Cat ma mai tin balamalele nu ma las iar la iarna la refacere,deja am slabit 5 kg de cand a inceput primavara!Recomand pt. cele care vor sa tina cura de slabire :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus