Discutii Trandafiri (partea a III-a)

miki70

Active Member
E important sa nu fie urias , maxim 1 -1,2 m
Oare e Chipendale la Dedeman??
Daca ma paraseste si Festivalul m-am gandit la Augusta Louise.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Eu am fost azi:nici urma de englezesti, de la Tantau mai aveau vreo 3 varietati printe care Nostalgie si mai aveau cativa trandafiri in ghivecidin soiurile f cunoscute (Rumba,mr Lincoln, etc).Dezamagire :(
 

LadyBug

Well-Known Member
Si eu am luat multi trandafiri in primavara asta de la helen de pe sunphoto (trandafiri Dimov) si sunt super-incantata, au venit in balot de pamant la un pret foarte bun si foarte bine crescuti, mai ales pentru perioada aceea a anului, abia astept sa infloreasca sa le fac poze.
 

miki70

Active Member
Multumesc fetelor care mi-au cautat rose :rose: :hug:
Nu o cunosc pe Helen, un link va rig catre albumul ei.
 

ghia_don

Active Member
gradinar1 a spus:
Eu am fost azi:nici urma de englezesti, de la Tantau mai aveau vreo 3 varietati printe care Nostalgie si mai aveau cativa trandafiri in ghivecidin soiurile f cunoscute (Rumba,mr Lincoln, etc).Dezamagire :(
Imi pare rau ca la Ploiesti n-au adus englezesti :( ...la noi n-am vazut nimic de la Tantau...
 

miki70

Active Member
lucia2002 a spus:
Miki eu am vazut Chipendale la Praktiker, numai ca erau 25 de lei . Daca vrei iti cumpar unul.
Lucia maine ma duc in Dedeman pt ca am afllat ca e acolo, daca nu-l mai gasesc o sa te rog sa mi-l iei tu. Te sun, cred ca mai am nr tau de tel. Pupici si multumesc pt ajutor :hug:
 
Sus