Discutii Trandafiri (partea a II-a)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

mirceaspc

Active Member
Moderator
Multumesc ! Heidetraum nu este parfumat. Anul asta pe mine m-a impresionat Caramella. O multime de flori care se deschid treptat pe o tufa sanatoasa si foarte viguroasa. Sunt curios cum o sa se comporte in continuare.
 

maxie

Member
Asa e : Caramella e foarte frumoasa in realitate.Are tot timpul flori mari-deschise,dantelate,dar si boboci portocalii,toate, in acelasi timp . Eu tai florile care se trec si ramane mult timp o tufa inflorita.Doar spre sfarsitul verii trecute i-am facut un tratament,deoarece din cauza caldurii excesive , i s-au patat frunzele,fara sa fie afectate florile. Si inca ceva:tufa e sanatoasa , se dezvolta mult pe latime si arata bine in gradina.
 

nely

Member
Off nu stiam de ce nu pot vedea pozele , nu se deschideau singure :giggle: , f frumosi :clap:
Dar musuroaiele de la ei cand tb desfacute, sau tb pana acum? :?
Poate nu aici e potrivit,dar cu ce as putea stropi, daca afecteaza trandafirii , ca sa-i scap de uratii astia?
 

Aimee

Member
Vaaaai, ce frumuseti! Ce incarcati de flori sunt! Caramella e superb, nu imi lasase impresia ca are florile mari.
 

Marie

Member
sannamaria a spus:
Marie ,e el :clap: si la mine s-a deschis o floare dar nu am apucat sa-l pozez :oops:
Mi l-am dorit foarte mult, ma bucur ca s-a prins. Din pacate am pierdut 2 trandafiri: pe Souvenir du dr. Jamain si pe novalis. Aveau lastari mari si sanatosi care pur si simplu s-au uscat. :cry:
 

Aimee

Member
Si eu folosesc la plante mospilan, dar si vertimec. Am avut si eu niste gaze la trandafiri pe la inceputul lui mai si pentru siguranta am combinat cele doua si am scapat de ele.
 

maxie

Member
Marie a spus:
sannamaria a spus:
Marie ,e el :clap: si la mine s-a deschis o floare dar nu am apucat sa-l pozez :oops:
Mi l-am dorit foarte mult, ma bucur ca s-a prins. Din pacate am pierdut 2 trandafiri: pe Souvenir du dr. Jamain si pe novalis. Aveau lastari mari si sanatosi care pur si simplu s-au uscat. :cry:
La toamna iti dau eu butasi de Novalis cati vrei.La mine a crescut mare tufa si am de unde. Souvenir-ul e micut,nu am de unde taia. Sa-mi amintesti !!
 

Marie

Member
S-a deschis Patrick poivre d'arvor. Are o culoare superba

Si se pregateste Leonardo da Vinci, tot de la ungur. Sunt curioasa daca va inflori corect
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus