Dibley

michaela

Active Member
Cristiana a spus:
Fleur, unde ai primit oferta de vara? In posta sau pe mail?

Am primit si eu mult asteptatul colet :marfa: :clap: , care de fapt era la... scrisori recomandate! Daca postasul m-ar fi gasit vineri acasa, il aveam de atunci. Plantutele au ajuns in stare impecabila, am scris imediat un mail de multumire celor de la Dibley!

Bravo Cristiana...... ma bucur mult ca ti-au sosit.
Intr-un final s-a dovedit ca cei de la dibley nu-s ticalosi....
Va doresc multe floricele la strepto!
Si mie tot prin posta mi-au trimis catalogul....impreuna cu talon de comanda....cred ca ne vor pastra in baza lor de date si vom primi mereu oferte.....
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu stiu de ce ati avut dubii. Oamenii aia nu sunt niste ticalosi. Comand la ei de ani de zile si n-am avut probleme. Singurele probleme apar la posta romana. Ultimul colet primit a fost smotocit bine.
 

Cristiana

Member
Cornelia, n-am avut nici urma de dubiu cu cei de la Dibley, doar cu posta noastra draga si romana care ne tine cu sufletul la gura si ne mai si pierde pachetele.
 

Johana

Member
Posta romana e de toata jena. Pe langa ca ratacesc coletele te mai si trateaza de parca i-ai cere banul din buzunar personal nu ceva ce ti se cuvine. Asta e...traim in Romania!
 

Tina

Active Member
Posta Romana e de toata jena, pt ca isi permite.. (aproape) nimeni nu zice nimic, stam cuminti la cozi si ne purtam si frumos.. Doamne fereste sa se supere d-na de la posta pe noi.. :x :x :x
 

dorinas

Member
Ha, ha, ha, dupa mesajele postate de voi mai sus incep sa cred ca "tanti" de la mine de la posta e aproape "umana".
 
D

dyayzh

Guest
Eu am dat ciocolata si cafea...de le-am ingrasat ..ca sa fie umane :D
 

Johana

Member
Eu am facut imediat sesizare si la oficiul de care apartin si la OPDC (Posta Mare), am dat telefoane la directoare. Am sunat la televiziune si la Politie si in aceiasi zi, dupa-masa m-a sunat diriginta de la oficiul de care apartin sa ma duc sa-mi ridic coletul. Imediat s-a gasit. Eram asa de nervoasa ca aam zis ca ma duc la politie si ii acu de furt.
P.S.: Am primit si raspuns la sesizare ......de toata jena.
 

michaela

Active Member
unele postari au fost cam incerte in ceea ce priveste seriozitatea celor de la dibley...-ca n-ar respecta culoarea comandata, c-ar fi plantele de calitate indoielnica,....eu una asa am primit cateva raspunsuri insa a iesit bine,,,,,in ceea ce ma priveste de-asta am si postat poze ...c-au venit foarte bine si respectand comanda facuta de mine insa am facut specificate...(te intreaba)sa nu-mi substituie nici una din plante.
 

lili

Member
Tina a spus:
1Posta Romana e de toata jena, pt ca isi permite.. (aproape)
2 nimeni nu zice nimic, stam cuminti la cozi si ne purtam si frumos..
3 Doamne fereste sa se supere d-na de la posta pe noi.. :x :x :x
1 Jalnici!!!!!!!!! :(
2 Nu merita !!!!!.....atata vreme cat suntem docili :!: , ne rasplatesc cu neputinta si ipocrizia lor :( :(
3 .... :gandit: dar, daca ne suparam noi pe ea :wink:....pleaca intr-un concediu nedeteminat, ( este ultima roata la caruta, in tot acest angrenaj bolnav) :rofl:
PS. vorbesc din propria experienta!!!! :(
 

Fleur

Active Member
Azi am primit comanda de la Dibley's si am fost profund dezamagita :cry: Coletul a ajuns ca vai de el, a fost reambalat la Bucuresti, plante lipsa, iar unele moarte sau pe punctul de a muri :eek:f:
Au inceput si ei sa lucreze romaneste, sau primele comenzi au fost ireprosabile pt a-si face reclama :?
http://fleur.sunphoto.ro/Dibleys
Daca nu-mi retrimit plantele m-au pierdut de client si am sa le fac antireclama peste tot :evil:
 

Fleur

Active Member
Au si ei o vine Cornelia, ca imi trimiteau coletul ca scrisoare cu valoare si in 2 zile ajungea impecabil. Acum l-au pus ca scrisoare simpla si a ajuns asa cum a ajuns. Mai bine imi mai luau cateva lire si ajungea cum trebuie.
 

MERY

Active Member
Doamne Fleur,dar plantutele care tocmai le-ai primit nu arata foarte bine,tocmai imi faceam curaj sa fac o comanda la ei, dar hai fi optimista ca strepto arata mai bine decat violetele :(
 

MERY

Active Member
MERY a spus:
Doamne Fleur,dar plantutele care tocmai le-ai primit nu arata foarte bine,tocmai imi faceam curaj sa fac o comanda la ei, dar hai fi optimista ca strepto arata mai bine decat violetele :(
chiar imi pare rau !
 

karmenutza

Member
popescu gp a spus:
cu regret va anunt ca si dibley a devwenit neserios la comanda.am cerut dup[a catalog achimenes si mi-a trimis plantute ce le aveam.in anii trecuti a fost mai serios.nu stiu ce s=a intanmmplat.Am a ii scriu ca mi-a trimis altceva decat comanda sa vedem ce imi raspunde si daca va raspunde
Si Popescu gp spunea pe alt topic ca este nemultumit... :(
 

Fleur

Active Member
Merci de incurajari Merry :D
Cred ca trebuie sa spun si eu ca-n reclama: "S-a ticnit lupul!"
Sa vedem daca ia vreo atitudine :)
 
Sus