Dibley

Cristiana

Member
Michaela, a trecut o zi si n-am primit nici un raspuns de la ei. Incep sa le compun un mail, macar sa-mi spuna daca au inregistrat comanda si alte cele. E micuta fata de comanda ta, doar sapte plante :oops: , dar tare mi le-as dori.
 

michaela

Active Member
intreaba-i despre comanda..... piseaza-i ...o sapt eu i-am tocat si despre achimenesi si despre strepto detalii, amanunte....despre livrare...eu chiar le-am spus ca au ceva reclamatii la noi in tara din partea altor clienti anteriori...si mi-au raspuns de fiecare data...Succes! Cristiana
 

Cristiana

Member
I-am tocat, evident, si mi-au raspuns ca cel mai probabil comanda va pleca saptamana viitoare. Acum, nu sunt sigura ca n-au plecat deja, de vreme ce banutii i-au si tras deja de pe card. Tu ai primit comanda? Poate vine impreuna cu a ta.

Si fiindca m-am gandit ca nu strica sa le dau plantelor "mancare" de-a lor, am comandat si o cutie cu tablete fertilizatoare, iar datorita acesteia costul de transport a scazut de la 5 la 3 sterline.
 

michaela

Active Member
e, bravo! asta n-am facut-o :cry: si ti-am zis ca mi-au spus ca le trimit dupa 10 aprilie deci e posibil sa ni le trimita la amandoua odata :rofl: de-abia astept....imi frec palmele

Le-am trimis si eu un mail sa-mi adauge si tabletele si mi-au adaugat si mie 8) sapt viitoare s-ar putea sa le trimita au zis ca la ei inca e frig...dar spera sa ajunga plantele in cele mai bune conditii....
Ps-Bine ca mi-ai zis sa ma gandesc si eu la papa pt ele- merci
 

michaela

Active Member
am primit comanda...nu mi-au inlocuit nimic, iar plantele au ajuns in bune conditii...




Cu bine si multe flori frumoase
 

shalymar

Member
Gata eu am si ajuns aici:comanda mea ar fi urmatoarea:
o colectie de strepto la 18.00 lire(10 plante diferite) +bonus o begonie vesuvius free ; doua violete : midnight flame si midnight waltz (la 2.10/buc); seminte strepto la 3.00 si la 4.00 cate un pachet ; 447 cod propagation pack la 15.00 si tot un propagator la 6.99 lire cod 405
va multumesc fetelor, anuntati-ma cand trimit banii si cui!
 

Fleur

Active Member
Shalymar la atata comanda de ce nu o faci singura? Nu ti-e teama ca ti le omoara posta romana cand ti-le trimite cine face comanda? Eu una n-as risca deoarece nu odata s-a intamplat ca pachetul sa faca 10 zile pe drum si cum vine vara si streptosii beau multa apa.....sa n-ai surprize.
 

shalymar

Member
As incerca si singura dar nu stiu nimic de cum pot comanda si cum platesc eu nu am card care sa pot plati pt afara cu el momentan
si dureaza ceva pana o sa ajung la banca sa imi fac unul ca am un servici nasol momentan, deasta m-as cpla cu jhoana ca sa nu pierd sezonul de primavara din cauza bancii! :?
 

Cristiana

Member
Da, Shalymar, asta voiam sa zic si eu, mai ales ca daca ai si articolele de propagare, tot transportul s-ar putea sa te coste doar 3 sterline, in loc de 5.

Sau organizeaza tu o comanda comuna :D , fiindca se pare ca tu ai cele mai multe pe lista!
 

shalymar

Member
Cristiana m-as baga dar v-am spus la mine pana ajung la banca sa pot sa completez formularul ala pt plati online sau cum se face la dibley o sa treaca si vara!
Ce v-as ruga frumos e sa-mi dati mai multe detalii despre cum sa completez ce sa scriu in formular sa nu gresesc pe undeva si cum platesc ca asa imi fac singura!
Doar cu indrumari :oops: :)
 

Fleur

Active Member
Parerea mea e sa te ajute Johana, daca poate, sa-i trimiti banii si sa-ti faca ea comanda platind-o cu cardul dar s-o primesti tu pe adresa ta. Cred ca este posibil si i-ar lua mai putin timp decat sa-ti experdieze toata comanda.
 

shalymar

Member
Multumesc pentru sfat Fleur e foarte bun, o sa o rog frumos pe johana sa ma ajute asa e super!
Mersi frumos inca o data, de aceea imi place aici, numai sfaturibune si rapide!
8)
 

Cristiana

Member
Shalymar... ce formular de plati online??? Eu am platit cu cardul, un Visa Electron amarat :rofl: , care de ceva vreme numai chestii d-astea plateste. Vezi ca la al meu card am descoperit ca am o limita zilnica de plati online de 100 Euro, vezi si tu ce conditii ai.

Ordin de plata NU te sfatuiesc sa faci, taxele sunt enorme.

Daca te pot ajuta cu ceva, iti stau cu placere la dispozitie.
 

shalymar

Member
Cristiana, accept cu placere oferta ta, dar cat inseamna 51.19 lire in euro?
cat trebuie de fapt sa platesc?
tu poti sa-mi faci o comanda la ei cu adresa mea de livrare si iti trimit eu luni banii la prima ora pe card?
 

Johana

Member
Mi-au raspuns cei de la Divbleys si mi-au zis ca plata se face prin card Mastercard,Visa,Maestro sau Solo. Cheltuielile de transport sunt de 5 lire, iar comanda ajunge in maxim o luna!
 

shalymar

Member
Eu stiu ca potiu plati cu visa electron, am si eu si maestro de asemenea dar nu am completat acel formular pt plata online au fost facute de firma la care lucrez pt salariu asa ca nu il pot folosi, am mai incercat si vb din experienta proprie!
 

Johana

Member
Am copiat exact ce mi-au spus cei de la Dibleys. probabil ca trebuie sa fie card pentru plata in valuta!
 
Sus