Dedeman

Rose

Active Member
Trandafirul meu Cambridge Castle, a ajuns la destinatie deja infrunzit :) Am primit minunata veste ca ar avea frunzele diferite de cele ale trandafirilor obisnuiti, iar "priceputul" meu tata sustine sus si tare ca ar fi vreo rasura (maces)! :eek:
 

anasstasia

Active Member
Macesi le spune si mama tuturor trandafirilor care au putine petale si cu florile de dimensiuni mai mici. Sau "nasturei". Ma apuca damblalele cind o aud: Iar ai luat nasturel din ala?!? :pumni: :eek:f:
 

Rose

Active Member
Da, asa gandesc ei problema :rofl: Eu tot ma cert cu tata ca nu vrea sa mute trandafirii rosii din fata casei sa punem din cei fitzosi ! Ii duce prin gradina iar eu ma crizez de fiecare data :pauza: !
 

dancoman

Member
bebe Iris a spus:
N-are cum sa-l rateze :D
ete na!!!...daca m-ar fi trimis sotia sa cumpar ceva care nu aveam chef sa-i cumpar sa vezi cum ,,il ratam,,(magazinul)! :tavalit: @Anas,Nicoleta...astea sunt mici harjoneli la voi...daca ma vedeti cum plantez roze pe ascuns (de sotie)va prapaditi de ras...saraca,nu stie cum de apar rozele ca ciupercile in gradina dupa ploaie!! :rofl: (am interdictie la plantat-da' nu ma las!!!) :)
 

belisima

Well-Known Member
e ciudat cum rar se nimeresc doua persoane intr-o casnicie cu aceeasi pasiune :mrgreen: al meu acu' uuuuda la un gazon (sa vedem ,o iesi?)dar altceva decat iarba,nu-l pasioneaza de fel :roll:
 

bradut

Well-Known Member
Al meu sot nu a facut o pasiune pentru plante (le are pe ale lui :) ), dar ii plac. Asa ca, atunci cand cumpar cate ceva, imi spune: de ce iei doar cate una, cumpara mai multe, ca ar arata mai frumos in gurp. :rofl:
 

belisima

Well-Known Member
bradut a spus:
Al meu sot nu a facut o pasiune pentru plante (le are pe ale lui :) ), dar ii plac. Asa ca, atunci cand cumpar cate ceva, imi spune: de ce iei doar cate una, cumpara mai multe, ca ar arata mai frumos in gurp. :rofl:
:evil:
 

anasstasia

Active Member
Moaaaaaaaama Bradut, ce norocoasa esti!!!!Mie imi spune: unde le mai pui, nu te mai opresti??? Iar eu ii spun nevinovat: NU :evil:
 

bradut

Well-Known Member
Da, si mie a inceput sa-mi spuna acelasi lucru, dar intre timp m-am hotarat sa extind gradina (doar vin vreo 30 de trandafiri de la sarb),asa ca am luat-o de la capat! :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
apoi ar face bine sa nu rateze magazinul :mrgreen:
nu avem aceeasi pasiune ,dar nici nu ne certam din cauza asta ,doar citeodata mai spune ca oare mai e loc si pt asta ? :rofl:
dar vara cind se deschid florile ,se lauda la toata lumea :'' hai sa vezi ce flori are nevasta-mea'' :rofl:
 

Rose

Active Member
Pai daca am avea si noi o casa a noastra cu gradina si tot tacamul, nu s-ar mai criza al meu sot asa!!! E constient ca nu prea am cum sa ma bucur de roze din moment ce unele nici macar nu apuc sa le vad inflorite, mergand destul de rar pe la tara...sau de acum in colo ar fi mai bine sa merg pe principiul "cale n-am, dar drum imi fac" sa ajung pe acolo :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
sotul meu drag a gasit magazinul :) dar mi-a luat doar un trandafir ,pt ca : ''daca nu iese ce-i pe cutie ? poate nu am loc unde sa pun inca una !'' si m-a intrebat daca nu mai bine as vrea doua din alea la 7 lei sau nu stiu cit :roll:
acuma nu stiu sa rad sau sa plang :?
lasa ca si asa nu stie ca eu deja sunt in comanda de la sarb :evil:
si probabail va fi inca o comanda si de la Lottum :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
na te rog frumos sa te abtii :rofl: mai e timp destul pina atunci :pauza: din toamna pina acum am stat cu ochii doar pe topicuri cu virgula comenzi de trandafiri :rofl:
 
Sus