Dedeman

Mali_

Member
S-a deschis un magazin Dedeman pe soseaua Giurgiului, in Bucuresti. Am fost zilele trecute si m-am imbolnavit. Are orhidee de toate tipurile, la 29 de lei bucata. Niste frumuseti.
Mai avea hibi, doar ciclam si inca o culoare ceva mai nedefinit roz-portocaliu, simpli, la 19 lei.
Cale de multe feluri la vreo 35 lei, dipladenia (neinflorita) la vreo 30-35, foarte multe ingrasaminte, plante de gradina. La plantele de gradina nu am gasit ceva care sa fie super oferta, dar preturile erau decente. Eu mi-am luat o garofita si o euphorbia diamond frost pentru gradina, trei orhidee: un phalenopsis, un dendrobium nobile si inca una care nu stiu sigur ce este si un hibi.
 

albela

Active Member
Noi avem dedeman de cativa ani (de fapt aici e locul de provenienta) dar nu am fost niciodata sa ma uit la flori acolo. Daca preturile sunt decente am sa ii vizitez si eu.
 

Mali_

Member
S-ar putea ca la Bucuresti sa fi fost si niste promotii cu ocazia deschiderii, nu stiu sigur.
 

scd

Member
la noi in dedeman au astia niste preturi de te dau pe spate!!
chiar daca se usuca florile la ei in magazin tot nu fac reduceri.
am sa merg astazi si am sa va spun niste preturi
 

karmenutza

Member
Eu am fost chiar la vreo doua zile dupa deschidere si nu aveau preturi promotionale la nici o planta. Si nici grozave nu erau.
Acum, poate au vazut ca nu prea se vand si au facut oferte.
 

scd

Member
am mers ieri pe la dedeman
plante de apartament nici gand ..iar cele de gradina maltratate in ultimul hal....
 

irinabv

Active Member
Moderator
Maine se deschide Dedeman in Brasov pe Calea Grivitei, dupa Baumax. Poate au si ei preturi promotionale la plante, asa, ca pt. prima zi. :)
 

anasstasia

Active Member
A mers in ultima perioada cineva pe la Dedeman? Ma intereseaza daca au primit trandafiri de la Mol Exim.
 

anasstasia

Active Member
La Dedeman am vazut astazi foarte multi trandafiri de la Mol-Exim. Cam devreme deupa parerea mea, avind in vedere ca astazi au fost 30 de grade. Am vazut: Double Delight, Lincon, Petito etc, la 6 lei butasul.
 

bradut

Well-Known Member
Am fost si eu pe la Dedeman si, intr-adevar, au primit trandafiri Ciumbrud, insa modul de depozitare este groaznic. Cutiile sunt puse unele peste altele, nu poti sa vezi toate soiurile. Vroiam sa-mi iau Parade si Sachsengruss, dar n-am reusit sa-i gasesc in mormanul de trandafiri. :(

S-ar putea sa fie si la Metro, insa nu am reusit sa ajung. Stie cineva ceva in acest sens?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Cei mai rai cand vine vorba de plante la noi ....anul asta mai nimic , si la preturi enorme :|
 

Rose

Active Member
bradut a spus:
Am fost si eu pe la Dedeman si, intr-adevar, au primit trandafiri Ciumbrud, insa modul de depozitare este groaznic. Cutiile sunt puse unele peste altele, nu poti sa vezi toate soiurile. Vroiam sa-mi iau Parade si Sachsengruss, dar n-am reusit sa-i gasesc in mormanul de trandafiri. :(

S-ar putea sa fie si la Metro, insa nu am reusit sa ajung. Stie cineva ceva in acest sens?
Vita de vie aveau?
 

Rose

Active Member
Au aparut trandafirii in Dedeman? FEtele din Craiova, ati fost "in vizita"? Tare m-ar tenta si pe mine cate ceva... :wink:
 

adrianam

Well-Known Member
Am fost eu si aveau de la Molnar cu 6,99 lei si de la o firma poloneza, in cutie de carton, la 12 lei.
De la Molnar aveau in special teahibrizi - Casanova, Imperatrice Farah, Mr.Lincoln, Landora si altii, Samba.
Cei de la polonezi aveau steagul UK pe cutie si aveau denumiri ciudate (ce nu se gasesc pe HMF) de ex. Cambridge Castle.
 
Sus