Cryptocereus anthonyanum

IZA

Active Member
:eek: :eek: :eek: Superba!!Superba !!! Deja imi creste inima cand ma gandesc ca o sa ma bucur si eu de o asemenea minunatie. Am doua frunze care s-au prins si cresc repede acum. Chiar daca poate o sa mai astept un an sau doi va merita! extraordinara !!!!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Cu aproape o luna intarziere, monstruletul meu a facut 5 boboci. Parosi ca si fratii lor de anul trecut. :) Mi-a luminat ziua.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Poate va fi mai harnic si mai norocos decat pana acum. Trag sperante sa-l prind cu mai multe flori deschise in acelasi timp. Ca din 5 boboci, poate 2 se deschid in aceeasi zi. :visator:
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Felicitări, Cornelia! Te rog să ne arăţi minunile, când se deschid bobocii! :rugaciune: Îmi place tare mult planta asta! :visator:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Felicitari! :clap:
Daca-i nevoie repetam galeria! :rofl:
Eu mai am de asteptat floricelele, dar imi place si forma cladodiurilor in general asa ca ma tot uit la ea si ma gandesc la ...... CINEVA! :secret: :hug: :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Va anunt cu bucurie ca a mai facut inca 6 boboci. Nu stiu daca o sa-i tina pe toti, dar pentru el chiar e o performanta. :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Ca sa-i pozez ar trebui sa mut planta si mi-e teama ca dupa mutare sa nu-i cada bobocii. :oops: M-as imbolnavi de suparare.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nu muta nimic,nu misca nimic!Las-o sa isi vada de treaba ca nu vrem sa ii facem ceva rau.
:D
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Oare i-ar placea afara acestei plante?Ce ziceti?
Sa o scot la soare?
 
Sus