CORAL-furnizor trandafiri

alfa

Active Member
Am sunat eu azi la ei.
Mi-au spus ca nu au putut pana acum sa scoata trandafirii din pamant, ca era prea uscat. Dar ca acum ca a plouat, se apuca sa le scoata si ca luni trimit toate comenzile intrate pana acum.
 

Luciana35

Member
la mine pentru 6 trandafiri cheltuielile cu transportul sunt de 15 lei. Nu am vazut ca ar fi o comanda minima dar fie ca vrei un trandafir , fie mai multi, pana la 100 lei valoarea comenzii (parca) tot 15 lei dai pe transport.
 

anasstasia

Active Member
Multumesc. Acum am vazut si eu. Comanda (fara pomisori) pina in 100 lei taxa curier 15 lei. Comanda 101-200 lei taxa 25 lei. Comanda peste 201 lei, taxa transport 0 lei.
 

irinabv

Active Member
Moderator
Eu sunt suparata. Am primit azi telefon de la Coral ca mi-au trimis coletul prin curier, desi eu solicitasem prin posta. Asa, platesc 10 lei in plus :cry: M-a sunat si curierul ca e la mine acasa, numai ca eu nu stau la adresa din buletin, asa ca trebuie sa ma duc la ei la firma sa-i iau. O sa le scriu celor de la Coral treaba asta, desi acum nu se mai poate face nimic. Cu 10 lei imi mai luam un trandafir :(
 

alfa

Active Member
Hmmmm, la mine am mai convins doi colegi sa-si ia si ei si am lansat o comanda mai maricica. Tre sa vina coletul la servici, dar inca nici urma de curier :(
 

bradut

Well-Known Member
Am primit comanda de la Coral si pot spune ca plantele arata foarte bine. Am mai primit si un pliant cu soiurile pe care le au (sunt cele de pe site) si o o foia ce cuprinde recomandari pentru cultura trandafirilor. Ambalarea a fost facuta cu grija, in turba, asa cum am cerut. Totul a fost pus intr-un sac mare de folie si apoi intr-unul de hartie, sigilat. Pana acum dau nota 10. Sa vedem ce va fi la primavara. :)

 

adrianam

Well-Known Member
Eu am comandat sase trandafiri in mai si pana acum s-au comportat bine, adica au fost foarte vigurosi, s-au prins si au inflorit toti culoarea de pe pachet.
Astept acum vara viitoare sa vad daca vor fi cataratori! :D
 

alfa

Active Member
Si la mine au sosit acum 10 minute. Eu le-am comandat cu radacini nude. Toate par sanatoase si au radacini bune. Abia astept sa-i vad infloriti la anul.
 

irinabv

Active Member
Moderator
Am ridicat coletul azi. Trandafirii arata bine, dar am ramas cu amaraciunea ca am platit 10 lei in plus. Nu vreau sa par scartzara, dar ma enerveaza rau fazele astea :(
 

anasstasia

Active Member
Dar nu e vorba de asa ceva. E normal sa ti se respecte dorinta si sa te enerveze cind se intimpla contrariul. Si eu as fi fost nervoasa.
 

Luciana35

Member
si pe mine m-au enervat astia de la Coral azi. In momentul in care am facut comanda am solicitat achitarea contravalorii prin cont, azi ma suna sotul meu la serviciu si imi spune ca a venit un colet cu ramburs de 100 de lei si nu stia despre ce e vorba...eu voiam sa mai micsorez costurile :oops:
Sotul meu nu pricepe deloc de ce nu am luat trandafiri din piata cu cinci lei si am preferat sa mai platesc si transportul :?
 
Sus