Colectie Cornelia

michaela

Active Member
pai , stii si tu ca hostele cu apa.... nu prea vor si de regula stiu ca-si modifica si forma frunzitzelor.... sper sa o dregi cu inflorirea, ca e tare dragalasa.

P.S- eu ti-am urmat sfatul si-am ingrasat-o pe Chirita.... :rofl: , sper s-o vad inflorita....odata :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Merci.

Alt peduncul:

Se mai pregatesc 2, mai maricei. Din cei mici sunt o multime. Singurul meu regret e ca florile nu-s ceva mai mari. :)
 

tranda09

Member
Vai, ce frumoasa e!Sa n-o deochi ca am ochii verzi. A mea nu vrea sa infloresca, desi are 2 m inaltime, s-a suparat pe mine ca i-am schimbat locul, poate...
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai, banuiesc ca e o carnosa, nu? Poate sa aiba 2 m dar sa nu aiba inca varsta potrivita. Primele flori le face cam dupa 2-3 ani, daca a fost obtinuta din lastar. Carnosa mea e un monstru. Mi-e teama ca rupe suportul. Dar anul trecut n-a inflorit pentru ca in marea mea intelepciune :oops: am zis sa-i pun un ghiveci mai mare ca sa nu se chinuie. Ei, si chestia asta nu i-a placut deloc. In schimb, a crescut ca o nebuna.
 

tranda09

Member
Ah, asta am facut! Am pus-o in ghiveci mai mare,chiar mare, pana atunci ma incantase cu florile ei. Ce sa fac, sa o pun in ghiveci mai mic, sau s-o rog sa uite deranjul provocat de mine?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Las-o in pace acum. Probabil s-a adaptat deja la noul ghiveci si se indura sa faca si flori. Dar cativa ani de acum inainte sa n-o mai deranjezi. Tare se supara la faze de astea. Nici mie nu mi-a venit sa cred cat de tare.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Tare ma bucur ca e roza de data asta. Dar nu stiu de ce de 2-3 ori a facut flori albe si acum sunt roze. :oops:
 
Sus