Clivia

magda

Active Member
Moderator
vara este un portocaliu inchis, un fel de roscat, iar acum un crem-portocaliu.
 

blueheart_d

Member
foarte frumosa si harnica cliviuta ai acolo. eu am cumparat-o in iarna cu floare si acum astept sa vad daca va inflori si la mine :rugaciune:
 

Leanna

Member
Magda, minunata clivia ta :D

Eu am de asteptat mult si bine pina va inflori a mea, are doar 4 frunze puiutul
 

michaela

Active Member
iudit a spus:
Pentru incantarea ochilor(si pt. amaraciunea sufletului):
http://capeseedandbulb.com/clivia.html
Pe mine m-a dat gata cate feluri de oxalis au. :(
Vai si nu numai Clivia ce Oxalisi au.... :eek: a comandat cineva ceva de la ei?.....seminte, bulbi ceva???!? As lua si eu niste clivia galbena , alba sau seminte si ceva oxalisi doamne ce-i pe-acolo :cry: dar ....ar fi bune ceva informatii ...daca le are cineva...
P.S :rofl: au si clivia variegata....gata! m-au dat pe spate! :visator:
 

IULIA

Active Member
daca se inscrie cineva pt comanda, sau aflati ceva, contactati-ma. sint si eu amatoare de participare. :)
 

mimish

Active Member
Multumita lui Daisy, am si eu din nou puisor de clivie! Sarut mana! Abia astept sa il cresc mare!
 

dana

Member
Fratilor ! ce-i faceti sa-nfloreasca?
Ca eu nu reusesc si pace!am gadilat-o,am scos-o afara cand s-a racitr si-a stat vreo luna de-mi tremura sufletul ca pana dimineata o ia vantul,am descantat-o , am bagat-o in casa si am udat-o regulat,e la geam la ceva lumina ............
Nu vrea si pace - si asta de 3 ani.Deja m-am saturat de ea ; daca continua in ritmul asta o scot la donatii :cry:
 

IULIA

Active Member
eu nu am pus niciodata ceapa de l clivia la somn. de fapt, nici nu am facut-o vreodata ceapa. si a inflorit mereu.
aaa, ca ii raresc udarile, ca ma rog, nu ingrasamint, da...dar chelire in nici un caz. :D
sau scos din ghiveci. :eek: :?
 
Sus