Clematite: partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

miki70

Active Member
Pe miss Bateman o am si eu, tb sa am bolta plina de flori in primavaara dar mi-a cazut bolta :cry:

Aia catifelata nu e cumva Rasputin ?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Caramell nu e luata din magazin, e venita din Olanda la gramada cu un milion de alte chestii. Daca vrei neaparat denumirea mai sap si pana la urma o gasesc. :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Aici te ascundeai, ispită? :rofl:
Daca reusesti... da :popa:, as vrea sa o "cunosc" mai bine, e tare interesanta :*
Deja mi-o imaginez în tandem cu o clematita albă... ce frumos se arăta :visator:
 

anasstasia

Active Member
Cum te-ai gindit tu la toate. :rofl: Va faceti de cap pe aici, insa eu nu cad in capcana voastra. Oricum, eu sint cea care a comandat cele mai multe clematis. :)
 

elenafles

Active Member
Uff....Ce mi-ati facut! Ma duc la Furnizori sa vad daca ma mai primiti si pe mine cu o comanda.Pana acum m-am abtinut dar nu mai pot.Musai sa comand si eu :rofl: :rofl: :rofl:
 

anasstasia

Active Member
Pai este, de ce crezi ca e in comanda mea????? :rofl: :rofl: :rofl:
Elenwafles, posteaza repede mesaj cu ce clematite vrei la topicul respectiv, s-ar putea sa poti intra in comanda.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Caramell a spus:
:rofl: :rofl: :rofl: Ce faceti voi aici fara mine?
Si eu bantuiam netul in cautare de clematite cat mai negre, dupa ce mi-a deschis Cornelia apetitul. Bineinteles ca am dat usor peste Romantica. Ar mai fi si altele, dar tot Romantica imi pare mai frumoasa:
http://forums.gardenweb.com/forums/load ... 27565.html
Ce sa facem, suntem duse cu sorcova, da' e bine ca nu suntem singurele :rofl: Si mie tot Cornelia mi-a infipt primul cui, iar Iris a pus cireasa pe tort :mrgreen:
 

iris

Active Member
claude a spus:
Pai cu asta nu voi avea probleme cu 'despletitul', ca e de grupa 3, deci se taie scurt primavara :wink:
Asta e si motivul pentru care ma gandesc sa incerc o combinatie cu un trandafir, ca si Anastassia, m-am tot gandit ca o clematita incolacita pe un catarator pune o gramada de probleme, dar cred ca una de grupa 3 merge, ca o tai primavara si deci nu trebuie sa-ti prinzi urechile in toata incalceala cand vine vorba de taierea trandafirului :wink:
:) Iupiii... te tzuca Danutza. Acu' inteleg cum e posibil sa poti ingrijii un trandafir si in aceelasi timp sa ai si o clematita misto'. Deci pt. arcade am nevoie de clematite din grupa 3 na ca am nimerit la plezneala cele 2 clematite comandate la starkl sunt din acesta grupa. Unde gasesc ici sa pe forumel care e smecheria cu grupa 1, 2 si 3 ca mi-s incepatoare in clematite.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Caramell a spus:
Aici te ascundeai, ispită? :rofl:
Daca reusesti... da :popa:, as vrea sa o "cunosc" mai bine, e tare interesanta :*
Deja mi-o imaginez în tandem cu o clematita albă... ce frumos se arăta :visator:
Bine draguta, caut si te anunt.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc, Cornelia.

anasstasia a spus:
E superba. Iar in combinatie cu alb e de vis
O sa ma abtin insa de a o comanda deocamdata, am depasit cu mult bugetul. Voi astepta cu nerabdare sa o vad in gradinile voastre :visator:

In gradina mai am o clematita cu flori inchise la culoare (dar cu tenta rosiatica), cu petale ce contrasteaza minunat cu staminele galbene: Warszawska Nike.

Pana acum nu am pus-o in valoare, si ma gandesc sa o combin cu wisteria alba (au cam aceeasi perioada de inflorire). Nu stiu ce va iesi...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Alfa in pozele tale romantika pare sa aiba o usoara tenta grena. Din pozele gasite pe net imi paruse mai degraba mov. Stiu ca aceste culori sunt foarte pretentioase cand e sa le fotografiezi si camera foto se mai inseala.
Cum e de fapt culoarea de baza, mov sau grena?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus