Clematita

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

albela

Active Member
Nuti, clematita mea care a inflorit este de la baumax are peste 1 metru inaltime si a costat 26 lei.
 

v.cristina

Active Member
sunt minunate si dupa cate am mai spus surprinzator de rezistente

din pacate pentru mine pentru o dezvoltare cat mai armonioasa si infloritoare au nevoie de multa caldura si soare :x :x
 

sorina

Active Member
e

sunt intr-adevar minunate si spectaculoase indiferent de culoare .
Are cineva Clematita care o tine la ghiveci ????
 

numauita

Member
Eu am clematita albastra si nu stiu cum sa fac sa o inmultesc, am rupt lastar si am pus in apa sa prinda radacina dar cred ca degeaba. Este o alta modalitate sa o inmultesc? Sa desprind din radacina, la toamna?
 

mymo

Active Member
Iei un lastar care e mai aproape de pamant sil bagi sub pamant vreo trei noduri,il lasi acolo pana la primavara.
Nu-l rupi de planta mama :!:
 

ACHIMENES

Member
mymo a spus:
Iei un lastar care e mai aproape de pamant sil bagi sub pamant vreo trei noduri,il lasi acolo pana la primavara.
Nu-l rupi de planta mama :!:
O Mymo, Mymo :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: uitati-o si pe a mea care abia incepe sa infloreasca
 

Ariana

Member
Am fost si eu de 1 mai la matusa mea care are o clematita. Imi dorsc de ft mult timp si eu o clematita asa ca am furat cativa lastari si i-am pus la inradacinat sub sticla . sunt foarte curiasa daca se vor prinde. din cate am citit singura metoda de inmultire a lor este marcotajul. Sa vadem ce se intampla cu lastarii mei. am sa va tin le curent daca se prind.
 

albela

Active Member
Eu am inmultit anul trecut cu lastar pus in apa. E vorba de nelly moser si am pus poze la vremea aia.
 

giulia

Member
eu am clematite la ghiveci - 5 , dar ghivece mari iar una are ghiveciul cat o galeata de apa .asta cu ghiveciul cel mai mare a ramas pe un balcon deschis pana prin ianuarie .
anul trecut am prins si eu 1 butas pus direct in pamant dupa o metoda gasita pe un site frantuzesc .
 

lelia

Well-Known Member
A inflorit si piticotul meu ,credeam ca a murit ,dar a tasnit cu flori cu tot ,din pamant .

 

nutilepadat

Active Member
albela a spus:
Nuti, clematita mea care a inflorit este de la baumax are peste 1 metru inaltime si a costat 26 lei.
Albela asa scria si in reclama de la Baumax Sibiu si cand am fost acolo nici urma de acest pret,am si intrebat pe cei care se ocupau de "gradina"si au zis ca nu au clematite la acel pret :( .Sanatosi sa fim ca gasim si alte oferte :wink:
Felicitari feletor pentru infloriri :visator:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus