Clematita

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

iraira

Member
Am ajuns ieri la gradina...totul este ok, nu a suferit nimik de la ger...clematitele sunt neschimbate.Am gasit doar niste carabusi ciudati gri care mi-au mancat florile la zambile si narcise...si aveam si eu cate 2-3 fire din fiecare...si am gasit gazele la ospat pe ele :cry:
 

pupu

Member
angela draganoiu a spus:
da, da confirm ce spune Albela. si eu am crezut ca a murit, mai ales ca n-am protejat-o cu nimic peste iarna, acum are multi lastarei si sper s-o vad inflorita.
Clematitele mele s-au uscat si am crezut ca au murit inca din toamna, nu era frig deloc, am presupus eu la vremea respectiva ca au decedat dintr-o boala ceva. Am curatat locul cu grija unde a fost plantata si a 2a si acum astept visator, poate-poate.
 

fixpix

Active Member
lelia a spus:
Cele doua clematite ,care pe cutie erau diferit ,in gradina sunt la fel :x

mmm.... super nasol. nu poti avea doua la fel. inacceptabil. scoate una si trimite-o incoa!
:rofl:

is faine oricum. si daca ti se pare ca vezi dublu
:mrgreen:
 

lelia

Well-Known Member
:rofl: ai dreptate ,e chiar nasol .....dar nu-i bai , una o trimit la ..soacra-mea ,ca -i mai aproape si apoi, ma pun bine cu dansa :rofl:
 

fixpix

Active Member
lelia a spus:
:rofl: ai dreptate ,e chiar nasol .....dar nu-i bai , una o trimit la ..soacra-mea ,ca -i mai aproape si apoi, ma pun bine cu dansa :rofl:

daaa.... musai... soacra e soacra... da io tot zic sa o... pastrezi tu....
:evil:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sper sa va arat si eu curand ce experimente am facut cu niste pitice de clematite. :) Daca reusesc va fi o frumusete la serviciu.
 

giulia

Member
nutilepadat a spus:
Astazi la Baumax erau gata inflorite o gramada de clematite dar foarte scumpe 72 ron :eek:
sigur nu as fi dat atatia bani .
cred ca la inceputul lui aprilie astea erau cam 40 , apoi cand a fost karmenutza erau cam 60 si acum erau 20 . multe nu erau , vre-o 5 - cel putin expuse si din cele cu 11 lei tot cam atatea .cele pe care le am de anul trecut , au facut un rand de flori dar si asta de azi e destul de crescuta / bogata .
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
La Brico Pantelimon sunt 23 lei. Tipuri: President, Dr. Ruppel, Miss Bateman, Nelly Moser, alpina, Madame Le Coltre. Si inca vreo 3 (mov, bleu si grena) carora nu le-am retinut denumirile.
 

miki70

Active Member
Eu am mutat-o pe Nelly Moser in gradina de nord a blocului, langa balcon, incepuse sa creasca f frumos, avea vre-o 4 lastari f frumosi si un boboc iar intr-o zi am gasit-o lesinata toata :( . Cred ca cineva din bloc a aruncat ceva toxic pe ea . Mai are un lastarel f mic care e verde si am sa o mut din nou maine pana nu moare de tot il locul ala.
 

sorina

Active Member
nutilepadat a spus:
Nou achizitionata :dans:

Nu te lasi Nutico :mrgreen: :mrgreen: Felicitari si la mai mare :)

Pe la noi prin Supermarket-uri n-am vazut clematite sub 50 RON :cry:
La una dintr-ale mele am vizitatori


Lelia, bine faci ca-i dai o clematita soacra-tei , :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
 

IZA

Active Member
Clematis la mama acum 2 ani

din care prin marcotaj a obtinut alta planta pe care mi-a dat-o mie anul trecut


si planta de anul trecut care a facut acum florile mult mai mici.
:(
 

nutilepadat

Active Member
Albela la noi la Baumax nu erau alte clematite decat alea asa scumpe :x ,
Giulia daca stiam ca gasesti clematite asa ieftineeee..............
Felicitari Iza si Albela ce frumuseti aveti :clap:
 

mirela06

Active Member
Clematitele mele, la fel ca alte flori, au inceout sa infloreasca.Din cele trei cea mai harnica este cea alba (pag. 13 si 14) .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus