Ce plante v-au inflorit in gradina in 2011

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

carmenushka

Active Member
IULIA a spus:
Popgeo, hibi XXL erau la hornbach otopeni, rosu si alb cu grena, floare imensa cam 15 cm sau ceva mai mult, in jur de 75 ron planta. avea cam 5-7 tije, inaltime 80 cm.
75 de ron planta :eek: pai la Tria's aveau asta vara cu 25
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
15cm nu e floare imensa... daca observi a lui fixpix are 25 cm . 75 lei e exagerat......plus ca parintzii sint foarte departe de Bucuresti.

IULIA a spus:
Popgeo, hibi XXL erau la hornbach otopeni, rosu si alb cu grena, floare imensa cam 15 cm sau ceva mai mult, in jur de 75 ron planta. avea cam 5-7 tije, inaltime 80 cm.
 

happy

Well-Known Member
fixpix a spus:
Geo & George,
Cum sa le iau? Pe orizontala, verticala, diagonala???
Ca ametesc!
:rofl:

Am si eu ceva XXL cu care sa ma laud... LOL

Calin ,cati ani are hibiscusul tau?Am observat ca daca planta este mai batrana face si florile mai mari!Ca si cu treaba cu gaina si ciorba :rofl:
George postezi rar dar bine.Pune si mie un butas de budleja rosu la prins si-ti voi da luna de pe cer :D
 

George

Member
happy a spus:
George postezi rar dar bine.Pune si mie un butas de budleja rosu la prins si-ti voi da luna de pe cer :D
Pai in ultima vreme n-am prea mai avut timp de facut poze, desi crede-ma ca am cu ce ma lauda :p Cu cea mai mare placere iti voi pune buddleia la inradacinat :D
 

emilia68

Active Member
Kinga draga, ai o gradina minunatea cu flori superbe....a fost o placere sa ma "plimb" in gradina ta!

Felicitari!
 

happy

Well-Known Member
Alfa,intre cele 2 clematite rosii se afla o inflorescenta cu flori mici rosii,ce este?Sunt atras de astfel de flori sau arbusti pt. ca sunt melifere si am cativa stupi in curte.
Ai o gradina minunata cu raritati deosebite! :clap:
 

bebe Iris

Active Member
Nu mai am cuvinte :visator:
Oare cum de merge asa de bine floarea de colt, la mine necesita udare regulata...altfel se usca :roll:
 

alfa

Active Member
Mutumesc Bebe!

Floarea de colt o duce foarte bine, datorita zonei, cred. Chiar daca nu ploua zilnic, in fiecare dimineata e roua.
 

Floria

Active Member
:hipnotizat: Oooooooo, Alfa !!! ce rasfat pe ochii mei ! nu ma mai pot desprinde de aici. Superb la tine in gradina, minunate flori ! Felicitari !!! :*
 

victoria222

Active Member
Chiar ca un adevarat rasfat pentru privitori. Superba gradina si flori ai, Kinga!
Eli, si tu ai o gradina plina de culoare, felicitari!
 

alfa

Active Member
Multumesc, multumesc, dar si voi aveti toate gradinile foarte frumoase, ca doar la asta lucram, nu? :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu prea pun eu poze din gradina dar pe el il fac vedeta ca e maaaaaaaaaaare si frumos.

E plin de boboci ca si fratii lui de alta culoare de altfel :D
Si niste craite...... brasovene .Nu sunt spectaculoase,multi nu le agreaza in gradini dar mie personal imi plac MULT.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus