Brugmansia

A

Anonymous

Guest
io le-am taiat drastic
poate s-or simtzi sa dea flori la anu
 

lelia

Well-Known Member
:? pai ce sa zicem .............e superba ,harnica si cred ca poseda un parfum ......sa-ti taiasca si sa mai faca o tura de flori , pana la Craciun :D
 

irinabv

Active Member
Moderator
Lastarii ramasi i-ati pus la inradacinat? Cum? A mea are si niste puiuti cred, ca ies direct din pamant. Sa-i scot acum sau la primavara?
 

instructor

Member
Lastarii se pun la inradacinat direct in pamant.Puii ii lasi pina la primavara de ce sa ii deranjezi acum :wink: Lastarii cind ii pui se supara un pic,dar ii ignori ,le dai apa si caldurica si se prind ei ,fac radacinute :)
 

v.cristina

Active Member
pe ale mele deja le-am ciuntit si le-am bagat la hibernare ...arata sinistre asa ciopartite de frizerita de mine ..unele mai aveau inca boboci dar am preferet sa-i tai ca sa le ofer o hibernare linistita :) :) :)
 

Fleur

Active Member
Si eu le-am taiat radical ca sunt disperata de musculitele astea. Imi vine sa renunt la tot ce e iubit si de musculite :(
 

riana

Active Member
am pus si eu doua brugmasii la inradacinat si stateau f bine insa acum le-au picat frunzele :cry: oare sa le mut la loc racoros?
 

mymo

Active Member
Cum le-ai pus la inradacinat? nu-i problema daca-si pierd frunzele,fac altele noi numai lastarii sa fie buni,nu s-au uscat si nici nu sa-u inmuiat,nu?
Lelia e minunata floricica ta harnicuta :D
 
Sus