Bakker

Chestionar nou-nout de evaluare

  • 1

    Votes: 1 25,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 1 25,0%
  • 4

    Votes: 1 25,0%
  • 5

    Votes: 0 0,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 1 25,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4

presco

Active Member
Mi-am mai schimbat parerea despre Bakker. Am indraznit sa mai fac o comanda primavara asta caci m-a tentat mixul de aster pitic la care pretul mi s-a parut rezonabil. Azi mi-a venit comanda. Plantele ambalate bine. Am primit cadou pt recomandarea unui client nou (am facut comanda pe numele altcuiva) renumita roaba, mica dar draguta, cu tot cu anemone. Am mai primit cadou o punga cu 60 de bulbi de frezii ranunculus, sparaxis si anemone. Ma declar multumita de pachet. Ca minusuri, am comandat mix de achimenes si in loc de 10 rizomi au trimis doar 9. Rizomii sunt cam mititei doar trei dintre ei sunt mari si au culori diferite. Sa vedem ce o sa iasa! Surprize Surprize!
 

bebe Iris

Active Member
Si eu am facut tot asa comanda pe numele altcuiva :oops:
Am profitat un pic de situatie dar cred ca ei se asteapta la asta din partea noastra, nu?
Asa ne mai scoatem parleala ptr taxele postale si eventualele probleme cu unele plante din colet. :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
:giggle: ce fete sincere!
vedeti ca forumul e citit de multa lume, chiar si cei de la Bakker pot citi marturisirile voastre :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Stati linistite, fetelor! Pentru un cadou de maxim 100 de lei va faceti voi griji? Pai e normal sa se astepte sa asta si oricum ies in castig: au trimis cataloagele prin diverse metode, pentru a ajunge la cat mai multi potentiali clienti. E interesul lor sa aiba o baza de date de clienti cat mai larga. La un moment dat poate omul ala tot va face o comanda. Si chiar daca nu face o comanda in numele lui, face comanda comuna cu prietenul recomandat, se aduna oricum mai multe plante decat daca ar fi comandat o singura persoana. Iar furnizorul si-a atins scopul. ;-)

Ia cititi cum se intampla pe la altii. Si asta nu e nicio gluma de 1 aprilie. :rofl:
 

presco

Active Member
Eu chiar nu-mi fac nici o grija. Pe ei nu-i intereseaza cine ia plantele atata timp cat ei si-au facut vanzare. Nu ies ei in pierdere. Odata cu comanda trimit si o alta oferta poate te mai prind o data si te aburesc din nou. :)
 
Am primit catalogul de la Bakker si as dori sa comand o bouganvillea...la 30-35 cm pretul de 67,90 lei,nu e cam mare??Oare gasesc in alta parte mai convenabil?De fapt eu imi doresc una rosie,rosie...dar habar nu am unde sa o gasesc :?
 

iza1202

Member
Astazi am primit si eu un colet de la ei, bulbii sunt sanatosi, o mare parte sunt incoltiti, la trandafir am ceva retineri pentru ca are doar cateva radacini astenice. Am comandat si niste irisi si tare n-as vrea sa-i plantez inca in gradina. Oare or rezista in ghiveci? A incercat cineva?
 

presco

Active Member
De rezistat rezista, dar daca vrei sa se dezvolte frumos, pune-i in gradina. Eu am plantat irisii cumparati direct in gradina, au o saptamana si se prezinta bine!
Am plantat si eu mixul de aster de la Bakker. Am fost placut surprinsa de calitatea plantelor. E net superioara fata de perenele cumparate la pungi din magazine! :D
 

elenafles

Active Member
Am primit si eu comanda de la Bakker.Ma declar multumita deocamdata.Sper ca si culorile sa corespunda.

-Datura galbena
-3 trandafiri curgatori Gemma
Bonus am primit o lanterna Philips :wink: :wink:
 

nutilepadat

Active Member
Astazi am intrat si eu in posesia passiflorei Alata :) ,dar din pacate este Alata doar pe hartie nu si planta :x ,parca ar fii Incesse sau altceva dar in nici un caz Alata.Am trimis o reclamatie prin email,sper sa rezolvam cumva problema.Poate va intrebati si voi cum de mi-am dat seama ca nu este passi Alata daca este fara flori.Simplu passi Alata are forma frunzei ovala ,pe cand cea primita este altfel :eek: .Am intrat pe internet sa ma documentez bine si suspiciunea mea s-a adeverit


Asa arata planta passiflora Alata
 

nutilepadat

Active Member
Mymo aca era alta passi poate nu imi dadeam seama dar Alata are frunza ovala simpla din cate m-am documentat.Asta nu e important ,important este sa reusesc sa primesc o primesc pe cea adevarata ,altfel ma zgariu pe ochi :x
 

bebe Iris

Active Member
Am sunat, am facut scandal si imi retrimit coletul cu irisi. Bineinteles ca sansele sa-mi trimita alt fel de irisi acum sunt mici...dar cine stie :? Daca nu, o sa-i resun si peste 5 ani, ca atata garantie au :x
 

doina2009

Member
bebe Iris a spus:
Am sunat, am facut scandal si imi retrimit coletul cu irisi. Bineinteles ca sansele sa-mi trimita alt fel de irisi acum sunt mici...dar cine stie :? Daca nu, o sa-i resun si peste 5 ani, ca atata garantie au :x

Ce faci bebel', de ce irisi de balta vorbesti, aia care ii trimitea impreuna cu cosul!
 
Sus