Bakker

Chestionar nou-nout de evaluare

  • 1

    Votes: 1 25,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 1 25,0%
  • 4

    Votes: 1 25,0%
  • 5

    Votes: 0 0,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 1 25,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4

Blitz

Active Member
Lalelele mele le am de la ei (cu care m-am laudat asta primavara). Au fost foarte frumoase si sper ca si la primavara vor fi la fel. In schimb anemonele, respectiv plantele pentru roaba cadou- nimic! Asa ca am o parere de tip 50%/50%.
 

Blitz

Active Member
Multumesc, dar e mai mult "fotogenica". Si acum e ceva mai goala ca am lichidat vita de vie. Acum arata ca mai jos...
 

Blitz

Active Member
Sorry, am uitat sa spun ca link-ul este documentarea foto de ce am decis sa "lichidez" via. Saraca era f.f. batrana si partial putreda, iar scheletul metalic mancat de rugina...
 

presco

Active Member
Si pe mine m-a luat valul si am facut comanda. Dupa ce am citit pe aici stau cu emotii. Concluzia mea este ca trebuie sa fiti atenti la preturi si la nr. de bulbi. Unii sunt foarte scumpi si nu se merita. Altii sunt ok daca iei in calcul cantitatea mare de bulbi. Taxele postale sunt destul de mici, dar si majoritatea plantelor sunt mici. Toate cataloagele sunt facute sa-ti ia ochii! Si la Bakker si la Sieberz pozele sunt modificate, si culoarea lor si pozele in sine. Mai ales la trandafirii cataratori si capsuni te si umfla rasul. Daca te uiti cu atentie vezi aceeasi floare sau capsuna multiplicata . Eu am comandat un bananier, un kiwi issai si fritillaria meleagris. Cred ca am sa plantez kiwi pe zapada! :) caci tot astept de o luna juma si nica! Cadourile din start sunt constienta ca sunt niste porcarii. Nu le-am luat in calcul cand am facut comanda, chiar sunt curioasa ce o sa fie daca o sa fie....mai astept cu nota... deocamdata
 

popescu gp

Well-Known Member
baker

Eu am facut co,manda la Baker pentru un insecticid sub forma de capsule ;dupa ce l-am folosit pe cateva plante cu musculita alba am fost uimit sa remarc ca acestea disparusera ;deci cu efect!Am remarcat ca mirosul seamana cu cel de usturoi.La anul am sa pisez usturoi pe care sa-l incorporez in sol.Sa vedem ce va iesi.Acum astept si alte 2 comenzi si apoi am sa notez
 

iuli

Member
cadourlie sa stii ca sunt chiar frumoase.mie mi-au dat o mara de vant si sa stii ca este maricica si frumoasa foc
 

presco

Active Member
Cand am sa primesc coletul va anunt ce am gasit prin el. cand ai primit moara? Poate ai prins alta ofert!a
 

elmo

Member
eu am de la ei o moara de vant, o fantana, o roaba , 2 termometre si ingrasaminte de pus la flori. Obiectele din lemn le-am dat cu bait si lac si arata superb. :D
 

dana_rusu

Member
astazi am avut o experienta neplacuta cu cei de la bekker ,am primit coletul lor si in loc de bulbii care i-am cerut mi-au trimis o catalpa care costa 80ron si o solutie contra pisicilor si cainilor :cry: 30 ron m-au suparat groaznic si am refuzat pachetul nu puteam da bani pe ceva ce nu am cerut,destul in primavara m-au bagat pe gat hosta fara numar dar macar pe aia o iubeam dar cu solutia aia ce sa fac :cry:
 

madairina

Member
Azi am primit si eu comanda. Am primit trandafirul tricolor (pomisor) si 100 branduse. Pe langa acestea am primit si 5 cadouri cum zic ei: un pachet de carti de joc, o oglinda, un ceas desteptator, un ceas de mana si un fel de surubelnita. Oricum calitatea lor nu cred ca mai e cazul sa o comentez. Per ansamblu sunt multumita dar o sa vedem la vara cum o sa infloreasca trandafirul.
 

popescu gp

Well-Known Member
apreciere

Am primit comenzile si cadourile de la bakker.Sunt multumit dar preturile pentru veniturile noastre sunt cam mari;ar trebui sa mai analizeze si sa sondeze si ei piata
 

presco

Active Member
inca nu am primit coletul desi am comandat de 2 luni. De acum nu are decat sa vina caci nu am chef de plantari in zapada, la primavara ma orientez spre Sieberz.. nota 1 pentru Bakker
 

Simonikz

Member
Azi am primit catalogul prin posta. Aceleasi produse ca anul trecut, nimic nou. Am fost tare dezamagita doi ani la rand de ei si nu vreau sa mai comand nimic, nota 1 . Cei din Italia, UK sunt mult mai seriosi, pacat ca aici se ocupa romanii . Intrati pe http://www.bakker-it.com/ sau http://www.bakker.co.uk/ sa vedeti ce frumos sunt prezentate in afara si cat de multe plante au !
 
Sus