Aranjamente de iarna

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sunt putin confuza :? ...ai pus linkul ca sa admiram ce ai mesterit de Craciun sau ca sa cumparam de pe acel site?
:gandit:
 

Blitz

Active Member
sorina a spus:
mie primul, oricum jos palaria madam :) :eek: :eek: :eek: :eek:
Trebuie sa recunosc ca si pe mine m-a cucerit primul aranjament- este mai de "Craciun" dupa gustul meu si te rog eu mult- NU lua foarfeca :oops:
 

matga

New Member
Gabiuta a spus:
Sunt putin confuza :? ...ai pus linkul ca sa admiram ce ai mesterit de Craciun sau ca sa cumparam de pe acel site?
:gandit:
:idea: ca sa fiu sincer amandoua dar puteti cumpara si direct :D Sincer nu prea ma pricep asa de mult la forumuri dar fac si eu mici pasi.
 

veretregn

Active Member

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:) daca ai vedea numai bucuria din ochii copiilor la un astfel de....eveniment ti-ai schimba opinia.
E bine sa te adaptezi situatiilor si sa privesti anumite lucruri facind exceptie de altele.E benefic pentru amintirile tale sa stii.Si pentru comparatiile ulterioare din viata.

Nu discut multe alte aspecte exterioare :mrgreen: ca pot fi interpretabile :wink: si nu doresc de loc acest lucru :D

Vorbesc de balciul ca "sarbatoare" populara si nu de balciul zilnic in care ne ducem existenta :x
 

veretregn

Active Member
Gabiuta a spus:
:) daca ai vedea numai bucuria din ochii copiilor la un astfel de....eveniment ti-ai schimba opinia.
E bine sa te adaptezi situatiilor si sa privesti anumite lucruri facind exceptie de altele.E benefic pentru amintirile tale sa stii.Si pentru comparatiile ulterioare din viata.

Nu discut multe alte aspecte exterioare :mrgreen: ca pot fi interpretabile :wink: si nu doresc de loc acest lucru :D

Vorbesc de balciul ca "sarbatoare" populara si nu de balciul zilnic in care ne ducem existenta :x
Nu sunt de acord cu tine, deloc.
 

veretregn

Active Member
M-am hotărât să fac și eu ceva de Crăciun. Nu am cumpărat nimic în realizarea acestor ornamente. Deci totul a costat 0 lei. Vaza și sârma pentru a lega coroana le aveam deja. Iar florile de Hippeastrum sunt producție proprie.

Cu excepția sârmei de legare și a vezei toate materialele folosite sunt naturale. Toate plantele le-am adunat astăzi din parc, pădure și din grădina proprie.

Am folosit Cornus roșu pentru a compensa Hippeastrum, iar suportul pentru coroană l-am realizat din Cornus roșu și verde. Multe dintre plante nu le cunosc. Însă printre ele se regăsește ideeră, Spireae, vinete, măr etc. Am folosit fructe de măr (crabapple, care sunt mici roșii și rotunde), un tip de vinete (Solanum integrifolim), măceșe, fructe de iederă etc.

Este pentru prima dată când fac așa ceva, au fost 3 ore de muncă plus încă o plimbare lungă de 3 ore pentru a aduna materialele. Este incredibil ce poți găsi în natură în decembrie. Am avut o zi minunată și la sfârșitul am reușit să fac ceva care mă reprezintă.

Mulțumesc tuturor celor care m-au inspirat!

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 3710_n.jpg


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 1024_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 0451_n.jpg
 
Sus