Aranjamente de iarna

sorina

Active Member
Alfa , felicitari este MINUNAT de frumos , ai ales cu pricepere si gust materialele si ai mina buna . Inca odata felicitari ,
Nu-i asa ca cele mai frumoase aranjamente sunt cele facute de mina ta :?: :?: :?:
 

aleynad

Active Member
Moderator
nu o sa faci :D
de vreo cateva zile coc la niste idei de aranjamente, dar am zis sa astept macar sa vina luna Decembrie ca sa ma apuc :mrgreen:
 

alfa

Active Member
Tare ma bucur Daniela! Bine ai revenit!

Chiar te rog! sa faci cateva aranjamente, ca sa invete Bebi de pe acuma cum se fac. :D :wink:
 

aleynad

Active Member
Moderator
Pentru centrul mesei de Craciun am o prima varianta : un bol cu globuri, o lumanare groasa, pot-pourri de frunze uscate si crengute de iedera variegata

Asta e o varianta, pentru ca ma bate gandul sa realizez si ceva gen cornita din ramurele de brad, batoane de scortisoara si felii de citrice, dar o sa pun poze cand voi finaliza :D
 

sorina

Active Member
imi plac si mie bolurile foarte mult Aleynad . E tare frumos . Iar aranjamentele cu citrice si batoane de scortisoara te duc automat cu gindul la iarna si sarbatori adevarate , la un foc de lemne si un pahar de vin :visator:
Am sa va arat si eu 2 aranjamente pe inaltime .

mai revin cu altele.
 

aleynad

Active Member
Moderator
Multumesc frumos, Sorina!
imi plac la nebunie combinatiile intre citrice si scortisoara sau cuisoare :D
cateva relizari parfumate :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
Multumesc frumos! :oops: Ma bucur ca va plac si voua :D
si destinatarii au fost incantati, mai ales ca-s foarte parfumate in spiritul Craciunului :wink:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Am inceput sa lucrez aranjamentele de Craciun - asta pentru ca imi doresc sa iau anul asta comenzi pentru asa ceva si atunci e important sa arat modele cat mai variante.
O sa va arat trei modele, cele mai reusite din punctul meu de vedere, toate facute cu flori naturale desi am auzit ca multe persoane prefera aranjamentele facute cu materiale uscate (si asta, evident, pentru faptul ca sunt mai durabile). Cu toate acestea, chiar si cele mai perisabile flori dintre cele pe care le-am folosit rezista o saptamana (le-am testat :rofl:


marturisesc ca preferatul meu este cel de-al doilea....pozele nu sunt nemaipomenite (am folosit tel) dar eu zic ca se intelege usor combinatia
 
Sus