Aquilegia

elipopa

Active Member
Dea, sa-ti traiasca si sa te bucure cu tot mai multe flori!!!
Din aste roz-lila am o multime de pui care au inflorit in gradina de la bloc, cine doreste sa-mi spuna, ca vreau sa le scot, sunt deja prea multe si e pacat sa le arunc!!!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Un schimb m-ar tare tenta si pe mine ca am multe dar numai citeva culori.Roz batute inalte barem o gramada. :D
 

emilia68

Active Member
Sigur ca le las sa faca seminte! :D
Eu sant o impatimita culegatoare de seminte! :rofl:

Din grena mai am seminte de anul trecut daca vrei...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Grena simple mai am si eu, tot de anul trecut. Din pacate plantuta mea grena nu a trecut peste iarna... nu stiu de ce. Va trebui sa o obtin din nou din seminte. Astept pana la vara si pentru celelalte. Multumesc. :D
 

elipopa

Active Member
Pocalinda a spus:
Eu as vrea ca mi-au murit cele pe care mi le-ai trimis,nici lupinul n-a rezistat dar e vina mea :(
Ce s-a intamplat? de regula sunt rezistente ambele!! Trebuiau udate in fiecare zi la inceput!!! Iti mai trimit, stai linistita!! cate vrei?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
In gradina mea albe si albastre, deocamdata. Urmeaza unele aproape negre duble si albe duble.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eli,multumesc din inima.Ok.Eu am mov inchis cu mijloc alb,mov aproape negre duble si roz batut .De care te-ar tenta dupa ce le trec florile sa iti dau?
Mada si daca ai albe duble :oops: hop si moi cu cerseala la o radacinuta :mrgreen: .Tu vii ,te uiti si ce iti place scoatem :)
P.S.Valabil pentru oricine trece pragul curtii mele.


Nu era aparatul meu si nu era setat bine ca sa iasa pozele clare dar...sper ca se intelege :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Super!!!! Iti aduc cand ne vedem albe duble. Alea roz cu alb sunt belea asa ca daca-ti ramane un fir si pentru mine, eu zic bogdaproste! :) :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nora este superbisima!!!!
Niste poze mai luminoase pentru cele cu care as vrea sa fac un schimb .Trimise cu putin pamint se prind usor dupa trecerea florilor.Exact la fel voi proceda si eu.

mov inchis batut

mov inchis cu alb



roz batut

Si a mai inflorit:
 
Sus