Amenajare gradina

gty

Member
va multumesc
e tare greu cind esti singur si nu ai timp prea mult
printre picaturi si cu picea pe linga mine mai se face cite ceva
mai e mult de aranjat, un ghiveci din pietre de rau as mai face si niste gardulete din sipci
e cu timpul , incet , incet

spor si voua 8)
 

madairina

Member
Am achizitionat si eu ceva ornamental pentru gradina mea. Acum trebuie sa il umplu cu pamant si sa pun floricele curgatoare. Ce floricele credeti ca s-ar potrivi cel mai bine. Eu ma gandeam la petunii rosii.
 

madairina

Member
E interesanta si combinatia cu alb. Cred ca o sa ma orientez in functie si de ce gasesc. Azi il umplu cu pamant si maine la cumparaturi. :dans:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Haaaaaaaaaaaa..................eu te-am intrebat de el la cafenea ca l-am vazut in album neumblind inca pe aici.Mi-a placut si mie.
Cred ca rosul este culoarea care merge cel mai bine pe culoarea vasului .Si da,poate cu ceva alb......... :?
Dar combinatii de culori cu albastru ,portocaliu, merg foarte bine .Il inveselesc.Dep[inde si ce anume iti place tie. :D
 

Blitz

Active Member
Un mix de culori cred ca ar prinde bine, dar neaparat si rosu :D
De unde ai luat vasul si cat e "scorul"? Ca arata tare bine :D
 

madairina

Member
Ca sa ne intelegem nu este un vas. Este un tub pentru instalatii de canalizare (cred) din plastic (sau cum s-o chema materialul) si este facut cu arzatorul. Incalzit in locurile unde voi pune flori ca sa poata sa ii dea acea forma iar la final cred ca a pus arzatorul pe el ca sa ii dea acel efect de scoarta. Momentan este plin de funingine si cu timpul va arata si mai bine. Am dat 200ron dar adus de finii mei nu stiu de la cine.
Ma hotarasc cam greu ce culori sa pun pentru ca mi-ar place si multicolor si bicolor dar si numai o culoare ROSU.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: ce chestie............Forma este nemaipomenita si nici prin gind nu mi-a trecut ca poate fi vorba de un tub oarecare :roll: Fooooooooooarte interesant.......Da,da,da........pune rosu muuuuuult :)
 

mymo

Active Member
Pai fa asa:pune doar rosu in partea de sus si de jos,iar la mijloc fa un mix de culori.Sau invers.
O sa vezi care parte-ti place cel mai mult,si la anul stii exact e sa faci :D
 

gty

Member
gata
am mai terminat ceva ce a-mi propusesem
un ghiveci din piatra



urmeaza sa al umplu cu flori
 

gty

Member
salutare
stiu ca a fost duminica si ca nu prea se cade dar timpul o cere
mi-am facut de lucru si cu ajutorul unui vecin am trebaluit
am plivit buruienile , iarba in exces , am pus un trandafir galben , am umplut ghiveciul de piatra cu flori , am vopsit poarta si asa zisa pergola , am facut un gardulet in fata crinilor imperiali , am ingrijit pawlovia
si vreau sa va zic ca se cunoaste ce sa mai
ceva poze :
cat de cat arata mai bine si mai curat gradina
spor si voua
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Waw.....ce mindru esti :) .Si ai si de ce.Bravo tie :clap:
O mica,mica observatie.In poza unde ai scris "crini imperiali" eu vad o canna. :?
 

gty

Member
da da
in stanga crinilor imperiali , mai micute sunt si 2 cana indica
:eek: :eek: ce spirit de observatie ai !!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
E tot canna. :D Stii ce fel de floare face?
Poate fi portocalie sau rosie.
Oricum sunt frumoase.........
 
Sus