Hornbach

Dati o nota acestui furnizor!

  • 1

    Votes: 0 0,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 0 0,0%
  • 4

    Votes: 0 0,0%
  • 5

    Votes: 0 0,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 0 0,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 1 100,0%

  • Total voters
    1

Tina

Active Member
Mie, in afara de cartonas, mi-au dat si "indicatii".. adica a trebuit sa ii spun d-nei de la casa sa il cheme pe d-l Nu stiu cum, care sa certifice reducerea.. :eek: :eek: :eek:
 

Sash

Active Member
Azi aveau multe feluri de azalee, unele insa mi s-au parut deosebite - cu flori simple, mari (as zice chiar foarte mari), albe cu picatele roz.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Aveau si mov??????????????? :eek:
Nu am mai vazut de muuuuuuuuuuuuuult si tare mi-ar place. :D
 

Sash

Active Member
Cred ca da Gabiuta. Nu erau multe flori deschise - marea majoritate erau boboci, dar mi-a sarit in ochi una cu boboci mov ca era deosebita de celelalte.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Multumesc mult de informatie.Eu nu ajung prin zona ca este mult prea departe dar.........stiu eu pe cineva care va merge acolo :wink:
 

MihaelaV

Member
Fetelor sunteti vedete la Hornbach!
Am fost astazi pe la 15.00 cu prietenul meu sa luam PAL pentru un "dulap" si dupa ce am luat ce ne trebuie am fost sa ne uitam si dupa ingrasamant de orhidee Compo. Ne-am tot uitat noi pe acolo si nu era nici o sticla :cry: Am mers la o doamna care aranja niste plantute si am intrebat-o de ingrasamant si a zis ca dimineata mai era o sticla, dar e posibil sa il fi luat doamnele de pe egradini. :rofl: si asa era

Gabiuta azi erau si azalee mov, dar nu mov-mov ci mai degraba un lila, m-am uitat de culoarea asta pt ca isi doreste bunica mea.

Mai erau ciclamen(nu stiu daca am scris corect) de toate culorile si dimensiunile, violete f frumoase, doar simple nu si batute, primule mai erau cateva, cycas maricel, orhidee variate, dracena, mini roses, gardenii mari si pline de boboci, stephanotis cu boboci, clivia si multe altele.

Era o miltonie alba simpla pe care prietenul meu ar fi cumparat-o si s-a tot invartit pe langa ea, dar dupa experienta cu cea primita saptamana trecuta parca nu as vrea sa mai cumpar miltonii.

Nici scoarta pentru orhidee nu era.

Azi nu am fost in apele mele, incat am cumparat doar cele necesare pentru dulap si doar o primula galbena parfumata si un ghivechi galben pt ea :|
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Mihaela stai linistita ca n-au nimic Miltoniile. Ce s-a intamplat la tine a fost un soc termic. Un accident din cauza trecerii de la cald la frig si invers.

Si chiar asa?! :oops: Suntem vedete?
 

MihaelaV

Member
Sunteti vedete :clap:
Nu stiu cum e in alte magazine de profil, dar la Hornbach sunteti.

Acum vreau sa stiu cine a cumparat ultima sticla de ingrasamant pentru orhidee :evil:

Cu Miltonia ai dreptate Cornelia. De abia azi am aflat ca prietenul meu le-a cumparat vinerea trecuta de la Tria's -Calea Mosilor si apoi le-a pus in masina si s-a dus la serviciu, unde a mai stat vreo ora si ceva :| si probabil de aceea a ajuns cu miltonia cu florile aproape uscate.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Le-a cam luat frigul. :!:

Mai, adevarul e ca nu doar noi suntem .. ci si tu! ca doar faci parte din grup. Trebuia sa-i spui asta lui tanti, ca ar fi scos sticla cu ingrasamant de sub tejghea. :rofl: :rofl:
 

MihaelaV

Member
Merci, Cornelia. Desi sunt o membra mai veche nu am fost activa din cauza unor probleme personale.
Sper ca de acum inainte sa fiu mai activa :)
 

marean

Active Member
:rofl: :rofl: :rofl: Ce tare,trebuiesc facute ecusoane pt cand ne ducem la cumparaturi,ca sa ne stie luma :) !
Eventual,poate baga o reducere speciala,ceva,pt reclama facuta :oops: :twisted: !
 

Sash

Active Member
:rofl: Ar fi o idee, dar stau tare rau la capitolul asta. Imi aduc aminte ca pe cornelia n-au lasat-o sa faca poze standului cu orhidee.
 

Sash

Active Member
Am fost azi si as adauga camelii incepand de la 39,9 imbobocite. Orhideele de azi - ma refer la phale m-au tentat, dar m-am abtinut. Erau unele visiniu foarte inchis...mmm...
Gardenii pe la 25 ron, bulboasele de primavara in diverse recipiente etc.
 

Sash

Active Member
44,5 si...nu cred. In afara de cele foarte inchise la culoare n-am vazut nimic deosebit. Mai frumoase erau cele din obi la 17 ron.
 

Sash

Active Member
Am trecut azi prin hornbach - desi in mare viteza am reusit sa ma "agat" de un papucel (din cei cu mai multe flori pe tija :dans: ) la 42 ron.
 
Sus