Colectie Cornelia

cornelia

Fondator
Membru staff
Azi dimineata am vazut boboc pe o tija noua la un miltoniopsis de anul trecut, unul dintre cei transplantati de urgenta. Nu ma asteptam sa faca ceva dupa ce l-am deranjat rau la radacini. :)
 

marean

Active Member
E superb,se pare ca e dintr-acela cu doua tesuturi suprapuse , cum sunt si Harlequinii :wink: ...arata minunat !
Cum ii prinzi numai pe astia ? :mrgreen:
 

marean

Active Member
Ahhhh,spune poporului phalaenopsian cu rude deosebite si adresa mea,pe bune ca ma las prins usor :rofl: :rofl: :oops: !
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Cum sa fie singurul caruia ii place? :eek:
Normal ca ne place la toti!E absolut senzationala culoarea!
 

IZA

Active Member
:eek: :eek: Nu ma bag pe aici ca ma imbolnavesc asa ca evit, am tras cu ochiul si simt ca mi-e rau !!! Cornelia , absolut senzationale zic si eu! Toata stima Cornelia !! plec ca parca si mai rau imi este :fluierat: dar mai vin , mai vin si pe aici ..... :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Saru'mana.
Azi in balcon: o tija noua la epicattleya - asa harnicuta n-am mai vazut. Miltoniopsisul cu boboc e cel galben. Se coloreaza bobocul. S-a mai deschis un boboc la encyclia. Poze cand se fac mai mari.
 

mena

Member
Am intrat si eu sa-ti admir orhideele. Sunt superbe...
Eu mai mult le admir...cu scrisul stau mai prost...ca nu prea imi gasesc timp....si cati or mai fi ca mine care la admira in tacere...si le viseaza noaptea(eu asa am patit cand am gasit topicul de orhidee si citeam toata ziua pe aici...noaptea visam flori, flori si iar flori....) :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sa visam cu totii frumos. Si mie mi se intampla sa visez campuri intregi cu flori.

Iata pozele cu ce va spuneam mai sus:

 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Probabil este un cliseu sa spunem ca Afrodita e frumoasa :) dar chiar e, draga de ea.
Ahhh, si mi-a placut la nebunie spanioloaica de acum cateva posturi, Don Herman asa ca Afrodita are companie placuta. Sa le uram inflorire indelungata!
 
Sus