Brico Store

iris

Active Member
:x Ooooo pai daca e asa cum Doamne iarta-ma sa te poti bucura de acea floare stiind ca e chinuita saracutza :( acu' sa va scriu si pretul bietei plantute 68 Ron :suparat: eu credeam ca o fi vreo raritate vreun soi obtinut prin cine stie ce incrucisari sofisty-complicate :( bun deci mi-am pus pofta-n cui .
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
cind l-am vazut eram cu sotul si chiar mi-a zis ,cum de nu vreu phala albastra ? si atunci i-am aratat tija .....a ramas surprins ...mi-a zis ca toate florile is frumoase asa cum sunt ,si nu intelege de ce trebuie chinuite ...ma rog nici eu nu inteleg :x
 

angela draganoiu

Active Member
da e mare pacat cu plantele vopsite sau dat cu tot felul de substante ca sa arate cit mai trendy, ca deh asa-i moda :x iarna am vazut o multime de braduti dati cu tot felul de spray-uri ca sa atraga cumparatorii. ooff ....
 
Au aparut cumva bulbi de primavara prin Brico? :)

Au mai avut orhidee din acestea cu cerneala. Am vazut inclusiv la expozitia de orhidee ce s-a desfasurat in iunie la Gradina Botanica.
 

iris

Active Member
georgy03021993 a spus:
Au aparut cumva bulbi de primavara prin Brico? :)

Au mai avut orhidee din acestea cu cerneala. Am vazut inclusiv la expozitia de orhidee ce s-a desfasurat in iunie la Gradina Botanica.
Bulbi de primavara au aparut la OBI . Sunt cateva lazi mari pline cu bulbi de crini se vand "varsati" adica iti alegi din fiecare lada cati bulbi vrei. Erau vreo 6 culori daca nu ma insel. :)
 

anasstasia

Active Member
Magazinul Brico Store din zona Giulesti Orhideea, este in apropiere de metrou? Daca da, ce statie? Ma interesa sa trec si eu luni.
 

nick1971

Active Member
am fost azi si nu m-am putut abtine sa nu cumpar clematite, aproape toate au si boboci, 16 lei.
camelii mari, pline de flori la 90 lei si multe altele... :D
 

martyt13

Member
perlit

Azi aveau la Bricostore Pantelimon Perlit la punga de 3 litri. Pret 6 ron punga.
Clematis multe feluri, Magnolia cateva soiuri, coacaz, zmeur, trandafiri, azalee, multe flori si pomi fructiferi. Primesc marfa de doua ori pe saptamana.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
La Brico Baneasa eu nu am vazut clematite :( .In schimb aveau multe-multe soiuri de pamint de flori ;pe alese.
Plante de gradina(varietate nu prea mare) si pomi multi ; setul de muscate destul de mici.Am luat unul insa cred ca abia peste vreo doua-trei saptamini sa apara cele mari.
Nu am fost prea impresionata de ce aveau acolo.
La trandafiri nu m-am uitat :) dar aveau mesele pline de asa ceva.
Am fost si intr-o mare fuga :D
 

fixpix

Active Member
Gabiuta, o varianta a povestii este ca au avut destule si pe alese...dar stai intr-o zona cu bogatasi care cumpara tot, cum apare pe "rafturi"... :evil:
 
Sus