Weigela

ghia_don

Active Member
Anul asta am pus si eu una la ghiveci..crescuse cam strimba linga un gard si m-am gindit ca e perfecta s-o fac "curgatoare" intr-un ghiveci mare :D


Celelalte sint in gradina

 

cornelia

Fondator
Membru staff
Prinsa din lastar de la Michaela, anul II.
A facut si ea cateva floricele dar le-a scuturat ploaia. :(

 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Arbustii astia variegati sunt tare frumosi chiar si fara flori.Sa-ti traiasca conita!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ce frumoasa este asa cu crengile aplecate ,curgatoare si plina de flori....superba :D
 

ghia_don

Active Member
Multumesc fetelor! Intr-adevar e o splendoare asa cum arata acum.. :D
Tufa e destul de mare, cred ca ocupa cam 1mp, mai ales ca si-a aplecat crengile dupa soare..Linga ea am plantat un par care acum ca a mai crescut ii cam ia din lumina, de aceea s-a dus intr-o parte.
Dar parca e mai interesanta asa :) ..
 

dumitza

Member
Re:

adrianam a spus:
Weigela ar trebui tunsa dupa inflorire, ca infloreste pe ramurile de anul trecut, nu pe ramuri noi.
Ca si forsythia daca nu ma insel.
Scuze ca ma bag si eu in vorba,dar sunt minunate tufele astea pline de flori :indragostit:
 

Floria

Active Member
Re: Re:

M-am tot ocupat de legumele din gradina si nu am mai avut timp sa mai pun si eu poze in forum.
Desi le-au trecut florile, vreau sa va arat si Weigele mele, lipsesc alte doua feluri pe care nu am mai apucat sa le fotografiez.


 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Da, foarte frumoase. Cea cu flori roz si variegata imi place in mod deosebit... De cati ani le ai in gradina??
 
Sus