Weigela

elenafles

Active Member
Foarte frumoase sunt toate. :marfa: Ma bate un gand si pe mine dar va rog sa-mi spuneti: :?
- Floricelele tin mai multe zile sau doar 24 ore?
-Cam cat timp sta inflorita o planta?
Multumesc :D
 

Simonikz

Member
happy a spus:
Ce frumoasa este Simonikz,unde o tii ca vin sa o fur la toamna! :D
Happy...in gradina :) ! Iti dau cu mare drag.....asta primavara am taiat din ea foarte mult....chiar imi pare rau ca nu am pus la prins !
 

miki70

Active Member
Am si eu un puiut variegat de la Floria :hug: , a facut cateva floricele si as vrea sa stiu dc trebuie tuns acum dupa inflorire sau cand. Lastarii care se pun la inradacinat trebuie sa fie verzi sau lemnificati? In apa sau in pamant?
 

lelia

Well-Known Member
elenafles a spus:
Foarte frumoase sunt toate. :marfa: Ma bate un gand si pe mine dar va rog sa-mi spuneti: :?
- Floricelele tin mai multe zile sau doar 24 ore?
-Cam cat timp sta inflorita o planta?
Multumesc :D
Inflorirea tine asa cum a spus Riana ,aproape doua saptamani ,e putin pretentioasa ,infloreste bogat si e parfumata .
Eu o iubesc :indragostit:

 

michaela

Active Member
mikishor a spus:
Am si eu un puiut variegat de la Floria :hug: , a facut cateva floricele si as vrea sa stiu dc trebuie tuns acum dupa inflorire sau cand. Lastarii care se pun la inradacinat trebuie sa fie verzi sau lemnificati? In apa sau in pamant?
De ce sa o tunzi? las-o sa creasca frumos... o tunzi cand ajunge la cel putin o dimensiune pe care ti-ai dori-o in gradina.

Eu pe ale mele de regula le-am tuns in special lastarii "lacomi" imi plac mai "pletoase" .... :oops:
 

Floria

Active Member
Asa cum este Weigela Michaelei , asa vor fi si ale voastre celor ce ati luat de la mine. Tufa Michaelei este bunica lor. :wink:
Multumesc Michaela !!! Mi-am cumparat Aceri Japonezi cu banii de la ele.
 

michaela

Active Member
Flori... cu mare drag! Iar celor care au weigela de la tine... le doresc sa ajunga plantele lor ca "bunica" :rofl:
Sa te bucuri de artari!!! Sa creasca mari si frumosi! :D sau... mici si stufosi :wink:
 

happy

Well-Known Member
Simonikz a spus:
happy a spus:
Ce frumoasa este Simonikz,unde o tii ca vin sa o fur la toamna! :D
Happy...in gradina :) ! Iti dau cu mare drag.....asta primavara am taiat din ea foarte mult....chiar imi pare rau ca nu am pus la prins !
Simona poti sa pui lastari verzi la inradacinat,prin august parca! :wink:
 

riana

Active Member
michaela a spus:
mikishor a spus:
Am si eu un puiut variegat de la Floria :hug: , a facut cateva floricele si as vrea sa stiu dc trebuie tuns acum dupa inflorire sau cand. Lastarii care se pun la inradacinat trebuie sa fie verzi sau lemnificati? In apa sau in pamant?
De ce sa o tunzi? las-o sa creasca frumos... o tunzi cand ajunge la cel putin o dimensiune pe care ti-ai dori-o in gradina.

Eu pe ale mele de regula le-am tuns in special lastarii "lacomi" imi plac mai "pletoase" .... :oops:
ai legat-o cu ceva?ca la mine toate sunt la pamant de la flori
 
Sus