Violete inflorite II

Dea

Active Member
Minunate aimee! Toate, in egala masura! :clap: Sa-ti traiasca si la cat mai multe flori!!
 

Aimee

Member
cornelia a spus:
Jar Ptita la prima floare. Fara strop de galben, dar ciudatica suficient. :rofl:
Felicitari! E o varietate aparte. Foarte probabil la urmatoarea inflorire va aparea si galbenul. Majoritatea la prima inflorire au ceva lipsuri. Am si eu un pui, am stat toata vara cu ochii pe el cu speranta ca va supravietui. In toamna nu arata prea bine, dar din fericire acum si-a revenit.
 

Aimee

Member
daisy111 a spus:
Frumoase si pline de bobocei!
De obicei aparatele foto au o optiune prin care se pot regla sa focalizeze atunci cand faci poza. In felul acesta poti sa le pozezi de aproape si sa fie imaginea clara.
Dar in privinta culorii cam asa este, nu reseste intotdeauna aparatul sa surprinda culoarea asa cum este in realitate.
 

daisy111

Active Member
Multumesc Aimee. :* Intradevar,aparatele au acea optiune,numai ca al meu este cam vechi,a si cazut de cateva ori bune si a inceput sa faca multe figuri...saracul ar trebuii schimbat si el cu unul mai bun.
 

lacrimioara

Member
Foarte frumoase violetele voastre. Dupa sfatul vostru ieri am transplantat majoritatea violetelor in ghivece mai mici, acum astept sa vad rezultatul.
 
Sus