Violete inflorite I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

mena

Member
Dana....m-ai lasat fara cuvinte cu frumusetile tale :visator:
Sa-ti traiasca si sa te bucure cu o multime de flori :D

Care e secretul de arata asa bine violetele tale? Ceva tratamente speciale? :)
 

danya

Active Member
Atunci spor la treaba Emeclau!
Am fost tare cuminte :rofl:
Si tot cuminte o sa stau si sa astept primavara. :visator:

Mena, singurul tratament pe care il aplic: iubirea pt ele. :giggle:
 

mena

Member
Dana si eu le iubesc de nu mai pot :) Mi-a ramas sa le iau in brate si sa dorm noaptea cu ele si sa le pup pe frunze...ca in rest le-am facut toate mofturile :evil:
Deocamdata astept rabdatoare sa dea nascare la puiuti toate frunzele si dupa aceea sa vedem cum evolueaza mai departe, ca daca se simt neglijate imi fac un raft de violete si-l pun in pat :)
 

danya

Active Member
mena a spus:
Dana si eu le iubesc de nu mai pot :) Mi-a ramas sa le iau in brate si sa dorm noaptea cu ele si sa le pup pe frunze...ca in rest le-am facut toate mofturile :evil:
Deocamdata astept rabdatoare sa dea nascare la puiuti toate frunzele si dupa aceea sa vedem cum evolueaza mai departe, ca daca se simt neglijate imi fac un raft de violete si-l pun in pat :)
:tavalit: faza cu luatul in brate si pupatul pe frunze e cea mai tare.

Eu sunt convinsa ca le iubesti si le faci toate mofturile.
Ti-am zis ca eu in afara de asta nu le fac nimic deosebit. Poate de acum incolo o sa le pun si eu ingrasamant.
Bafta cu frunzele si sunt sigura ca nu o sa se simta neglijate. Stiu ca-ti sunt dragi.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Mery! Sini ! sunt foarte frumoase ! felicitari ! am si eu vreo trei boboci de H lime sherbeth in pregatire :D ma uit de zece ori pe zi ,sa vad daca au crescut :ros_unghii: numai ca boboci sunt pe niste pui ,care inca nu sunt despartiti de frunza mama ,si stiu ca ar trebui sa-i rup ,ca sa creasca puii ,dar nu ma lasa inima ! :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Azi mi-am delectat privirile cu superbele voastre violete! Sunt atat de frumoase! Sa va traiasca si va bucurati de ele!

Postez si eu poze cu micutele mele, prinse anul acesta din frunzulite primite cu multa dragoste de la cateva din fetele de pe forum carora le multumesc mult!

(Corola Orla de la Sash - prima floricica)
(Emergency, deja la a doua inflorire)

(plantuta primita cadou de la Mirela_Miruna)
 

adinal

Member
Caramell, iti mai amintesti frunzele de mini-violete pe care le-ai oferit la una din intalnirile membrilor forumului? La mine au ajuns sa infloreasca. :dans: Multumesc!!!
Voi face o poza cand se va deschide primul boboc. Nu va mai dura mult.
 

emeclau

Active Member
Caramell, dar sunt atat de frumoase!
te invidiez... :( la mine Emergency nu vrea si gata sa infloreasca... :x
nici nu o mai iubesc :pPPPPP
Annamaria, vezi sa nu patesti ca mine...atata am alergat pe langa ea si nu mai stiam ce sa fac...ca , pe cand sa infloreasca, a decedat draguta.... :cry: :cry:
acum am ramas cu o frunzuca care a scos pui deja :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Emeclau!nu stiu ca sa fac :? pt ca am avut o frunza de irish flirt care a avut pui cu boboci ,si am rupt bobocii ,si dupa aia s-a topit frunza cu tot cu pui :cry: si uite asa ,acum o sa incerc si asa ! ca nu mai stiu ce sa fac :?
 

mena

Member
Caramell, ai niste violete superbe si satisfactia este cu atat mai mare cu cat le-ai obtinut din frunze, deci a trebuit sa investesti in ele multa rabdare si iubire.
Se pare ca si ele te iubesc pe tine. Sa-ti traiasca si sa te bucure cu cat mai multe floricele.
 

emeclau

Active Member
lasa frunza sa-si faca meandrele si rupe pe urma floarea...si eu am lasat-o pe Icy Lemon si inca una sa infloreasca si pe urma i-am rupt tija florala...si nu are nimic puiul, creste...inca nu l-am despartit de frunza mama, ca e prea mic :nu stiu:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus