Violete inflorite I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Dupa o lunga asteptare: Butterfly Blue


Si Ozio care se apropie de ce ar trebui sa fie
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Trebuie sa va spun ca floarea la Ozio e enorma. Aproape 5 cm. In timp ce alte varietati au flori de 3.2-3.5 cm. Tulpinile cu flori sunt deja inclinate de atata greutate. :wink:
 

manuela

Member
Ca tot veni vorba de marimea florilor...iata si floarea de la Gillian...



si diferenta intre o violeta comuna si gillian...

 

manuela

Member
Simona era doar o gluma faza cu degetul...ce pacat ca nu se poate simti si umorul atunci cand scriem :( .

Recunoaste cineva cum se numeste violeta din imagine? Sigur nu e o necunoscuta pentru ca o am de la cineva care nu cultiva "necunoscute" :rofl: ! Poate o recunoaste cineva! :rugaciune:

 

manuela

Member
Cand am primit violeta careia lumea ii zice Crimson Ice sau Millenia sau Corola Orla sau cine mai stie cum, am reusit sa separ puiul si acum a inflorit la fel ca mama.

A doua cred ce se numeste Beatrice Trail si as fi curioasa sa-mi spuna cineva care are trailere cum se manifesta, caci pana cum cred ca are vreo 10 rozete.


 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am incercat sa pozez comparativ Ozio si Butterfly Blue. N-au iesit pozele, asa ca mai incerc.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am vazut boboci noi la Chimera Lianne, la Nortex Tangerine Halo si la inca 2 carora le-am ratacit etichetele. Oare ce surprize imi pregatesc? :gandit:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Inseamna ca e Myrthe Sport (Chimera nu are cum sa mai fie la inmultirea prin frunza) dar e diferita fata de ce stiu eu.
 

roxy

Member
stiam ca nu are cum sa infloreasca la fel ca planta mama si chiar eram curioasa sa vad ce va iesi :D. in realitate e putin mai roz, nu asa inchis cum se vede in poza.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus