Vase Made in Transilvania.

vali

Active Member
Moderator
Nu stiu in ce masura asta asteptai de la mine, dar ma rog... ma bucur daca te-ai linistit afland ca am gasit eu modalitati sa-mi vopsesc vasele :)
Ca vreti si voi, sunt convins. Si am toata credinta ca veti gasi si voi modalitati de vopsire care sa va convina :D
Va tin pumnii :)
 

vali

Active Member
Moderator
sicora fabian a spus:
Asta asteptam de la tine! :rofl:
Vrem si noi! :oops:
Nu stiu, uneori imi lasati impresia ca va ganditi c-as avea eu nu stiu ce secrete bine pastrate, lucruri tinute doar pentru mine, iar aici, pe forum, scriu doar maruntisuri...
Imi vopsesc vasele asa cum o faceam si acum trei ani: cu oxizi pudra, cu vopsele acrilice, cu alte vopsele pe baza de apa si folosesc pensula, burete, sau dau direct cu prosopelul.

PS: Acuma, daca-mi ceri sa-ti arat prosopelu', chiar ca nu mai raspund.
 

ovidiu1964

Member
super fain ti-a iesit, mie nu mi-a reusit nici unul din paper-crete sa aiba un finisaj asa frumos, bravo, spune-ne si noua cum de a iesit asa neted
 

robo

Member
Acele "goluri" care s-au format le-am umplut cu un fel de ghips si l-am finisat cu smirghel foarte fin.
Inauntru se vede acel ghips, cu care am indreptat marginile si colturile.
 

marq

Member
Va prezint si eu una din tentativele mele, doar l-am vopsit putin de tot cat sa mai raman si ceva goluri de absorbtie a apei/aerisire cu toate ca nu prea stiu cat absorb aceste vase din ciment si hartie. Finisajul minim spre deloc.


Gasiti in album unul mai mic, cam la jumatate si 4 din gresia care am inteles ca nu-s bune dar nu stiu de ce ca mie imi plac asa cu muchii perfecte sau aproape.
 
Sus