Vand rizomi de iris germanica

geodezia

Well-Known Member
na Claude ma da repede se invirtira fetele
iote daca mai ai si lista meee
savanah
seakisr
azure
neutron
french
skorikov
champagne
ocelot
si ala mai negru ca nu retin adica bleumarin inchis ca de asta nu am
 

claude

Well-Known Member
Moderator
geodezia a spus:
na Claude ma da repede se invirtira fetele
iote daca mai ai si lista meee
savanah
seakisr
azure
neutron
french
skorikov
champagne
ocelot
si ala mai negru ca nu retin adica bleumarin inchis ca de asta nu am
Geo draga, din lista ta se terminase Skorikovy si french can can, ceilalti sunt ai tai :D
 

laural

Well-Known Member
Claude mai pune si pentru mine un SEAKIST , ca o sa-mi stea pe creier ca l-am ratat :visator:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Actualizare:
Mai sunt diponibili doar urmatorii: GHOST TRAIN, HEAVENLY RAPTURE, CODICIL- 1 buc.
 

geodezia

Well-Known Member
scuze nu am mai intrat pe calc de vineri am efectuat azi plata din raiffaisen nu stiu cind o sa ajunga bani la tine in cont
multam mult
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ok Geo, multumesc!

Multumesc tuturor pentru ca ati cumparat de la mine :D Coletele vor pleca marti, pentru ca maine e liber la posta. Va rog cand sosesc coletel sa ma anuntati si, de asemenea, sa-mi spuneti daca sunteti multumite de rizomii livrati, daca e vreo problema, o rezolvam ;-)
La unele dintre voi vor fi si rizomi atasati rizomului mama, care a inflorit, sa nu-l aruncati, plantati-l ca anul acesta va face si el puiuti.
 

adrianam

Well-Known Member
Vin si eu la spartul târgului! :(
Ghost Train il am si eu si este splendid!
Daca mai ai HEAVENLY RAPTURE, CODICIL ii vreau eu daca ii mai ai.
Si ma mai abonez le Seakist si celalalt alb cu albastru, Savanahh Sunset, Neutron, daca vei mai avea pui in iulie-august!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Adriana, in primul rand ma bucur sa te vad prin zona, ai cam tras chiulul, ne-ai cam abandonat :rofl:

Cat despre irisi, putem face in felul urmator: acum ti-as putea trimite HEAVENLY RAPTURE, CODICIL, ala alb cu albastru presupun ca e AZURE ICICLE, si NEUTRON DANCE, ca unii dintre ei i-am pastrat pentru mine dar chiar un rizom pot desface. Ar fi si SEAKIST, dar rizomul e micut. Eventual pentru el si pentru SAVANNAH sunset putem astepta pana in august si daca se dezvolta suficient iti trimit atunci. Sau ai prefera sa-i trimit in august pe toti cei care sunt decent de mari?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pentru cei care au comandat: am trimis azi toate coletele, panditi postasul ;-)
 

adrianam

Well-Known Member
Mai bine trimiti acum ce ai suficient de mare iar in august, mai vorbim, ca este posibil sa plec in concediu si nu stiu exact perioada. Asa este, cel alb cu albastru este Azure icicle.
Am tras chiulul ca de, la servici am avut o perioada foarte aglomerata iar dupa-amiaza abia astept sa ajung la gradina.
Seara abia reusesc sa mai descurc cate ceva prin casa si, in cel mai fericit caz, descarc ceva poze si le etichetez, ca la iarna nu mai stiu ce am pozat. :rofl:
Poate reusesc week-endul urmator sa postez ceva poze.
La mine o mare parte din trandafiri deja s-au trecut. Cum a dat caldura, cum s-au trecut.

Trimite-mi pe pm cat am de plata si toate datele si eu iti trimit adresa.
Multumesc mult! :hug:
 
Sus